PANOVNÍCI S VÝHROU !

V nedeľu nás čakal prvý domáci a mali sme toho dosť, čo naprávať po nevydarenom štarte vo Viedni proti Knights. Preveriť nás prišiel kvalitný súper – St. Poelten Invaders, ktorý v prvom zápase porazili Vikings II vonku 14:20. A všetkým sa natískali aspoň dve otázky bude hrať Ferni ? A ako na tom vlastne Panovníci sú ?

Po vyhratom lose sme si zvolili výkop, čiže na ihrisko išla ako prvá naša defenzíva. Tá dovolila súperovi v prvom drive dokopy 0 yardov a skórovala aj prvé body, keďže pri následnom pokuse o punte nevyšiel Invaders snap a preletel až koniec end zóny – 2:0 pre Monarchs.

Nasledoval nekvalitný kick-off a začínali sme na súperovej polovici. Do hry sa po zranení vrátila aj opora ofenzívy Ferni Garza, a tým pádom aj Patrik Slušný ako WR. Nasledovali 4 behy #36 Štefana Slováka a razom sme boli 6 yardov pred end zónou Invaders. O prvý TD zápasu sa postaralo duo Garza-Slušný. PAT bezpečne premenil #5 Peter Brauner – 9:0 pre Monarchs.

Po nasledujúcom kick-offe začínali Invaders na svojej 22-yardove čiare. Tu sa k slovu dostala naša defensive line, konkrétne #69 Blažej Baračka, ktorý vytrhol súperovmu RB loptu, ktorú následne #30 Pavol Durin vrátil do endzóny. PAT sme tento krát nepotvrdili, takže stav stretnutia bol 15:0 pre Monarchs.

Nervozita Invaders a dôraz našej obrany vyústil už po 3 downoch. Invaders si zle predali loptu, ktorá im vypadla a #43 Tomáš Szarka ju stihol zobrať a vrátiť ju ešte dákych 10y predtým ako ho stihol tacklovať running back Invaders. S touto ponúknutou šancou náš útok nepohrdol a po 2 behoch Štefana Slováka sme zaznamenali touchdown. Tento touchdown sme potvrdili za 2 body, o ktoré sa postaral prihrávkou #7 Marek Gálka na Štefana Slováka. Aj keď by sa mohlo zdať, že už sme na začiatku tretej tretiny stále sme boli ešte len v tej prvej – Monarchs 23 Invaders 0. Obe dôležité otázky tak boli zodpovedané !

V druhej štvrtine už začali aj Invaders ukazovať dačo z ich futbalového umenia. Prezentovali najmä behmi #22 Patricka Poetscha a dlhými prihrávkami, ktorými sa im pár krát podarilo prekvapiť našu obranu.

Nakoniec ale aj tento drive skončil tak ako tie predchádzajúce – turnoverom. Prvú interception v zápase si pripísal #11 Patrik Subally.

Tento krát sme z turnoveru súpera nedokázali vyťažiť body, hoc sme boli pred end zónou. Ferni Garza hodil svoj prvý interception v panovníckom drese a bol to jeho posledný pass v tomto zápase. Do konca zápasu ho nahradila predsezónna posila z Nitry #10 Marek Pavlovič.

Ofenzíva Invaders chcela využiť túto interception na prvé body v tomto zápase. Obrana Monarchs však bola proti a znova dokázala loptu vybojovať späť. Invaders si znova nedali pozor na loptu pri odovzdávke na running backa a #7 Marek Gálka zaľahol fumble v red-zóne (územie 20 yardov pred end zónou).

Do konca polčasu sa už nič zaujímavé neudialo a tak polčasové skóre bolo 23:0 pre domácich Monarchs.

V druhom polčase sme returnovali. Po nedorozumení, na ihrisku len 10 hráčov drese Monarchs vyústil náš drive iba do puntu. Tie boli počas zápasu boli veľmi kvalitné, čo sťažovalo hru Invaders. Navyše sa krátil čas a tak súper musel začať hádzať dlhé passy. To v kombinácii s tlakom defensive line a linebackrov prinieslo interception pre #22 Richarda Dvořáčka.

Útok bez Ferniho sa nedokázal efektívne posúvať a nasledoval drive súpera

Tí boli schopní po 2 prihrávkach a 2 behoch #22 Patricka Poetscha prejsť 80 yardov a skórovať svoje prvé body v zápase. Pokus o potvrdenie im však nevyšiel a tak skóre bolo 23:6 pre Monarchs.

Ofenzíva už v druhom polčase nešliapala tak dobre ako v prvom a tak znova dostali príležitosť Invaders. Obrana Monarchs im však nedala šancu skórovať a museli odkopávať aj Invaders.

Posledné body v tomto zápase si pripísali na svoje konto Monarchs. Po druhej interception Patrika Suballyho skompletoval skóre zápasu 39 yardovým field goalom proti vetru #5 Peter Brauner.

Monarchs si teda pripísali prvú historickú výhru v rakúskej AFL pred domácim publikom, ktoré bolo aj napriek nepriaznivému počasiu fantastické