PREHRA HNEĎ NA ÚVOD

V sobotu sme vycestovali do Viedne na náš otvárací zápas proti Knights.

Aj napriek citeľnej strate Garza iba na side line, sa Panovníci držali celkom statočne, síce sme v polčase prehrávali 14:0 a v druhom polčase odovzdávali loptu súperovi kick off(om). Ten svoju šancu nevyužil, a tak sa po peknom behu QB P. Slušného menil stav na 14:7. V tomto momente nás nepodržala defenzíva a super prešiel cele ihrisko aj za pomoci 15-yardoveho faulu na našej strane ktorý výrazné pomohol súperovi. Aj keď skórovanie defenzíva nepovolila! Z pozície pred vlastnou Endzone sa nepodarilo vyslobodiť a následný punt bol zblokovaný a zaľahnutý v Endzone. Dovolím si tvrdiť že toto bol kľúčoví moment zápasu, po ktorom Knights ovládli areál v Schmelzi a pokojne prešli úvodom ligy.

Panovníkov tak vrátili na zem po predchádzajúcej sezóne, ktorá bola ako zo sna.

Asistent HC P. Meluš: hneď v úvode sa zranil OL S. Hromek čo trochu pribrzdilo našu snahu v útoku našťastie ho veľmi dobre nahradil veterán R.Hodys.

Aj behová hra sa celkom darila, pokiaľ super zistil, že nemusí brániť našich reciverov a to či už po nepresných prihrávkach nášho QB alebo po dropoch našich hráčov.

Výsledok 34:7 sa zdá byt krutý, žiaľ spravodlivo vystihol herný prejav Monarchov.