Súvisiaci zápas

ST. NICOLAUS Monarchs
MON SENAlligators
36:14(7:0; 7:7; 10:0; 12:7)
so 27. 5. 2023 13:00 @ STU Mladá Garda, Snapbacks Liga 2023, Základná časť - 7.kolo

ST. NICOLAUS MONARCHS SI NAPRAVILI CHUŤ PROTI BRNO ALLIGATORS A BERÚ SI CENNÉ VÍŤAZSTVO

Sezóna je neúprosná, či už v rámci ťažkého rozpisu, ktorý nám nadelil zápasy s naozaj silnými súpermi, čo malo za následok obrovský počet zranení v rámci starting pozícií. V zápase proti Znojmo Knights sa nám navyše zranil náš QB Peter Baník a ako klub sme stáli pred otázkou, že či to "riskneme" s back-up QB Marekom Pavlovičom, ktorý bohužiaľ v tomto bode nemal už za seba náhradu, alebo zalovíme v amerických vodách. Po dlhých rozhovoroch s partnermi a hráčmi klubu sme sa rozhodli priniesť americkú posilu. Brett Cox nastúpil už do zápasu s Ostrava Steelers, ale mal za sebou iba jeden tréning, čo sa odzrkadlilo na zápase proti Ostrava Steelers. Práve preto sme čakali na zápas s Brno Alligators, kde sme chceli otestovať reálny potenciál tímu po ťažkej prvej polke sezóny.

Prvá polovica zápasu bola neistá, príliš veľa faulov a osobných chýb. Aj napriek tomu sa nám podarilo ukončiť prvý polčas so skóre 14:7. V druhom polčase sme však zaradili vyšší stupeň a rozbehli sme sa ako v ofenzíve, tak aj v defenzíve.
Zápas sme nakoniec vyhrali a začíname sa chystať na Ústi nad Labem Blades, kde budeme cestovať už 4.6.2023.

Najbližší a zároveň posledný domáci zápas odohráme 11.6.2023 proti Přerov Mammoths, kde zabojujeme a pokúsime sa obhájiť si naše víťazstvo z prvého zápasu.

Priebeh zápasu:

Prvá štvrtina sa niesla v takom neistom duchu a útoky oboch tímov sa nevedeli presadiť. V druhej polovici 1.štvrtiny sa presadili Monarchs prihrávkou vzduchom na Jakoba Lukáča. Následný útočný pokus Brna skončil interception Tomáš Hemmera a na loptu sa dostali Monarchs. Následný 40 yardový pokus o field goal bol neúspešný. Brno Alligators neúspešne a 3 & out. Do konca prvej štvrtiny nebolo vidieť žiadnu zmenu skóre.

Prvá štvrtina: ST. NICOLAUS Monarchs 7:0 Brno Alligators

Druhá štvrtina začínali Monarchs na 40 yarde k endzone Alligators. Monarchs túto šancu nepremenili ďalší 40 yardový field goal. Alligators sa nepodarilo posunúť loptu a na ihrisko sa dostáva útok Monarchs. Tento útočný pokus bol úspešný a behovou hrou dopravil loptu do endzone Tomáš Púchovský. V polovici 2. štvrtiny sa dostali na loptu útok Brno Alligators, ale ani v tomto útočnom pokuse sa im nepodarilo posunúť a asi 20 yardovým puntom si nevytvorili dobrú pozíciu. Avšak následným zlým snapom Richarda Orlického sa Monarchs vrátili o 30 yardov a začínajú na 2 pokus a 40 yardov. Monarchs 3 & out. Alligators sa dostávajú znova na loptu a tento útočný a tento pokus končí touchdownom Adama Pařízka a upravujú tak skóre na 14:7. Monarchs na lopte a strácajú loptu interception, Brno Alligators sa dostávajú na loptu. Celý zápas sa Monarchs strieľajú sami do nohy vďaka obrovskému množstvu penált (81 yardov). Do konca prvého polčasu sa už nič neudialo a skóre sa nemenilo.

Druhá štvrtina: ST. NICOLAUS Monarchs 14:7 Brno Alligators

Tretiu štvrtinu začínali na lopte Brno Alligators, ale v tomto prípade neúspešne, 3 & out. Monarchs na lopte a vďaka krátkym passom sa posúvali po ihrisku. Následné penalty, osobné chyby a Monarchs pokračovali 2 & 32. Ani tento drive nebol úspešný a na loptu sa dostávajú Alligators. V tomto drive Alligators strácajú loptu vďaka interception Petra Sokola. Monarchs sa dostávajú na loptu a zakončujú útočný drive zakončujú vyše 40 yardovým field goalom. Skóre sa upravilo na 17:7. Alligators začínajú po kickoffe na 20yardoch. Po screene hráč Alligators stráca loptu a Monarchs sa dostávajú na loptu asi na 10 yardoch od endzone Alligators. Brett Cox si odbehol pre touchdown. Skóre sa upravuje na 24:7 pre ST. NICOLAUS Monarchs. Do konca 3. štvrtiny sa už skóre nemenilo.

Tretia štvrtina: ST. NICOLAUS Monarchs 24:7 Brno Alligators

Vo štvrtej štvrtine sa dostali na loptu Monarchs. Krátkymi passmi sa Monarchs dostali až do redzone Alligators a behom skóroval touchdown Roland Spais, PAT neúspešné.. Skóre v štvrtej štvrtine, 6:20 do konca je 30:7. Alligators začínajú na lopte sa postupne prebojovali až do redzone Monarchs a prihrávkou vzduchom skórovali touchdown, PAT úspešne. Upravili skóre na 30:14. 2 minúty do konca Monarchs využili a postupne sa presunuli do redzone Alligators. S vypršaním času Monarchs upravuje vďaka prihrávke vzduchom na Florenta Groedera skóre na 36:14.

Koniec zápasu: ST. NICOLAUS Monarchs 36:14 Brno Alligators