• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Monarchs budú mať svoje Ladies

nedeľa, 28. december 2014 17:25 MNRX
Monarchs budú mať svoje Ladies

Keď sme pred takmer dvadsiatimi rokmi začínali našu históriu, v jednom z prvých priateľských zápasov v Rakúsku proti nám postavil tréner aj dve ženy.

Predstavte si našu zlosť, keď sme sa to dozvedeli! Čo si to o nás myslia, čo sme dáke decká alebo...?

Našťastie k "potupe" nedošlo, ženy sa nejako zvlášť neprejavili, jedna sa dokonca krátko po začiatku nešťastne zranila, takže náš hnev zakrátko vystriedala koncentrácia na zápas.

Počas nasledujúcich rokov sme občas zaznamenali správy o existencii ženských tímov, avšak skutočne to boli sporadické skôr perličky ako regulérne informácie.

Avšak posledné roky priniesli úplne nový rozmer ženského full contact futbalu. S ženskými klubmi akoby sa roztrhlo vrece, k priekopníčkam z Nemecka a Rakúska, ktoré podobne ako mužské tímy predstavujú najvyššiu európsku kvalitu, sa onedlho pridali kluby z Prahy a Budapešti.

Dnes má Česká republika ženské tímy okrem Prahy v Brne, Plzni, pridávajú sa ďalšie. Pražské Harpies (Harpyje) už klopú na dvere Európy a "vlčice" z Budapešti hrajú v rakúskej lige.

A keďže 21. storočie je v znamení bleskového prenosu informácií, začali sme dostávať aj my požiadavky, "kedy už založíte ženský tím?", "aj my chceme hrať!".

Vyslyšali sme teda "hlas ľudu" a vytvorili sme priestor pre vznik prvého slovenského ženského tímu - Bratislava Lady Monarchs. Základný káder má momentálne 9 hráčiek, prijímať budeme dievčatá a ženy, ktoré dovŕšili minimálne 15 rokov, pričom horná veková hranica neexistuje. Samozrejme, rovnako ako u mužov, záujemkyne musia spĺňať fyzické predpoklady. Neznamená to ale, že sa môžu hlásiť iba kulturistky a zápasníčky, práve naopak, rátame s dlhšou prípravou ako pri mužských tímoch.

Dievčatá trénujú 2krát týždenne, okrem toho sa budú individuálne venovať individuálnej fyzickej príprave, aby sme v čo najväčšej miere obmedzili riziko zranení.

Ak máte záujem stať sa Monarchs Lady, prípadne poznáte vo svojom okolí "veľké baby", dajte im vedieť a píšte nám na ladies@monarchs.sk.