• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Aj v druhom súboji s Knights víťazstvo

štvrtok, 4. jún 2015 13:34 MNRX
Aj v druhom súboji s Knights víťazstvo

Náš druhý tohtoročný zápas s nitrianskymi Rytiermi bol už od úvodu poznačený neúčasťou niekoľkých kľúčových hráčov nášho súpera. Predovšetkým absencia quarterbacka Mareka Pavloviča bola veľmi citeľná. Tento stále mladý, ale už dostatočne skúsený rozohrávač bol v nedeľu iba na lavičke, a to v pozícii kouča.

Napriek tomu sa Knights vypli k bojovnému výkonu, a hoci skóre vyzerá jednoznačne, najmä úvod 3. štvrtiny bol veľmi vyrovnaný.

My sme aj vzhľadom k neočakávanému vývoju v HFL (strata voľného víkendu, presun zápasu s Cowbells) boli rozhodnutí ušetriť čo najviac síl, pretože to, čo nás do konca oboch súťaží čaká, je program nesmierne náročný.

Náš útok viedol počas troch štvrtín Patrik Slušný (#12), na pozícii RB sa striedali mladý Tomáš Šmondrk (#28) a nováčik sezóny Ondrej Cehlár (#80) a obaja títo hráči predviedli veľmi pekné výkony. Najmä Ondrej zaujal v poslednej štvrtine veľmi peknými, rýchlymi prienikmi stredom nitrianskej obrany. Svoj výkon napokon korunoval aj pekným touchdownovým behom, ktorý uzavrel skóre stretnutia.

Hoci divácka kulisa nebola až taká početná ako pri zápase proti Wolves, naši fanúšikovia opäť skvele pomáhali, postarali sa minimálne o dva tresty pre súpera (nerozohratie v časovom limite), takže môžeme s radosťou konštatovať, že aj Monarchs majú svojho 12. hráča! Ďakujeme, ste úžasní!

Okrem už spomínaných hráčov v útoku, treba dodať, že počas zápasu sa vystriedali na hracej ploche skutočne všetci prítomní hráči, zaujímavosťou bol hlavne náš "kopací" tím - na pozícii kickera pre extrapointy sa výborne uviedol Miloš Brankovič (#58). Tento naozaj "nečakaný" ťah domácich koučov bol poprvé spôsobený neúčasťou ani jedného z našich regulérnych "kopáčov" a podruhé vôľou samotného offensive linemana, ktorý kopy počas celého týždňa trénoval. Miloš dopravil medzi bránkové tyče všetky svoje PAT pokusy (!) a pri pokuse o 3-bodový field goal trafil ľavú bránkovú tyč. Takže mu chýbali ozaj centimetre...

V zápase, v ktorom od začiatku nebolo pochýb o víťazovi, sme teda dosiahli "povinné" víťazstvo, ale oveľa dôležitejšie je, že nikto z hráčov neutrpel žiadne zranenie a že sme si zachovali pozitívnu náladu pred rozhodujúcimi súbojmi v HFL.

Už túto nedeľu nás čakajú nebezpeční Sharks, ktorí hoci definitívne stratili šancu na účasť v play-off, môžu byť práve z tohto dôvodu veľmi nepríjemní. Súper, ktorý nie je pod tlakom úspešného výsledku môže hrať uvoľnene, skúšať rozličné, netradičné spôsoby hry a navyše, Sharks majú vo svojich radoch skvelého kanadského rozohrávača.

Očakávame vás preto v čo najvyššom počte, dokážme, že Monarchs majú najlepších fanúšikov! Go, Monarchs!