Aj v treťom zápase víťazstvo

nedeľa, 26. apríl 2015 19:11 MNRX
Aj v treťom zápase víťazstvo

Víkend sme strávili viac-menej "na cestách". Už v piatok sme cestovali do vyše 450 kilometrov vzdialeného Miskolca, tretieho najväčšieho mesta v Maďarsku, aby sme nastúpili proti ďalšiemu "medzinárodnému" zoskupeniu. V domácich dresoch bola totiž aj silná slovenská enkláva, a to hráči tímu Cassovia Steelers, košického zástupcu amerického futbalu u nás.

Sobotňajšie predpoludnie sme strávili krátkou prehliadkou centra a krátko po dvanástej sme sa vybrali na štadión. Už od rána bolo jasné, že počasie bude viac letné ako jarné. Slnko pridávalo na intenzite a bezoblačná obloha veštila vyčerpávajúci zápas. A hoci skóre hovorí o jednoznačnom víťazstve, po takmer trojhodinovom boji na ihrisku sme boli poriadne vyčerpaní.

Zápas mal niekoľko fáz. Nám vyšiel skvele úvod. Po riskantnom, neúspešnom ťahu domáceho kouča sme sa prvým dotykom s loptou dostali do endzóny. Spojenie Ferni Garza - Paul de Pass prinieslo stav 6:0 v náš prospech a skôr než sa súper stačil spamätať, pridali sme ešte dva touchdowny - 19:0 pre nás.

Steelers sa "prebudili" v závere 1. štvrtiny, keď korigovali náš náskok na 7:19 a po našom ďalšom TD znovu na 14:25. O body domácich sa takmer výlučne starala trojica quarterback a dve americké posily a môžeme bez obáv napísať, že to boli doteraz najlepší "difference makeri", ktorí proti nám v tejto sezóne nastúpili. Zdá sa, že tohtoročná HFL bude v duchu "kto má lepších cudzincov" a my s radosťou konštatujeme, že tí naši patria k najlepším!

Do polčasu sme pridali ešte jeden touchdown. Útok nám šliapal výborne, a hoci domáci dvakrát prekvapili našu obranu, v prestávke sme viedli 32:14.

Ďalší dôležitý moment sa odohral krátko po prestávke. Začínali sme útokom a hneď pri prvom pokuse stratil Juraj Sanitra (#21) loptu, čím daroval domácim veľmi výhodnú pozíciu na našej polovici. Lenže naša obrana aj vďaka súperovým faulom podržala, dokonca zatlačila Steelers takmer k polovici hracej plochy, čím im znemožnila aj pokus o field goal.

Náš nasledujúci drive doviedol Ferni Garza (#1) opäť až do bodovacej zóny, a tak na konci 3. štvrtiny sme viedli už 24-bodovým rozdielom 38:14. Treba dodať, že okrem spomínanej straty lopty náš útok pracoval doslova perfektne, keďže sme nerozohrali ani jediný punt (!).

O najvyšší rozdiel v priebehu zápasu sa v 4. štvrtine postaral veľmi peknou prihrávkou náš slovenský quarterback Patrik Slušný (#12), ktorý veľmi peknou prihrávkou našiel v endzóne domácich Rastislava Heborta (#17). Prvý touchdown nášho mladého wide receivera znamenal stav 52:20 v náš prospech. Domáci potešili svojich skalných ešte jedným pekným TD a bolo dohrané.

Ako sme napísali v úvode, zápas nás stál veľa síl, ale veríme, že do piatku si chlapi oddýchnu a v Nitre úspešne vkročia aj do SFL. Go, Monarchs!