• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Domáca premiéra ako z učebnice

sobota, 18. apríl 2015 18:34 MNRX
Domáca premiéra ako z učebnice

Úvodný zápas novej sezóny pred domácim publikom dopadol po všetkých stránkach na výbornú!

Hádam až na veľmi studený vietor, ktorý znepríjemňoval atmosféru predovšetkým divákom na tribúne, vyšlo všetko podľa očakávaní.

7 touchdownov, súper iba 1, skvelé predstavenie ako útoku, tak aj obrany, individuálne výkony, ale aj sila kolektívu - to všetko si dnes diváci v bratislavskej Dúbravke doslova užili.

Atmosféra, o akej ostatné športy v hlavnom meste (hádam až na hokej) môžu iba snívať, výborné Monarchs Cheerleaders (ktoré ak nezmrzli, tak si zaslúžia extra obdiv), polčasové vystúpenie hudby Ministerstva vnútra SR, jednoducho víkendové popoludnie ako má byť.

Okrem prvej štvrtiny, v ktorej nás súper zaskočil jednou z dvoch "veľkých" hier, tzv. big plays, sme na hracej ploche dominovali. Nebude ľahké písať detailný report zo zápasu, lebo okrem skórovaní, sa hráči doslova predbiehali v skvelých akciách.

Skóre sme uzavreli v troch štvrtinách, hoci jeden touchdown bol ešte "na spadnutie", ale fumble (vypadnutá lopta) skončil v rukách Tigrov.

Súper vzdoroval statočne, ale na väčšie zdramatizovanie priebehu mu dnes chýbali sily. Či už to bola dlhá cesta (460 km) alebo chýbajúci hráči na súpiske, ale výkonu Tigers niečo očividne chýbalo. Súper bezpochyby zaujal nesmiernou bojovnosťou a odhodlaním vzdorovať do posledných minút, avšak z hľadiska futbalovej efektivity mu chýbali hráči, ktorí by v rozhodujúcej chvíli dokázali priebeh zápasu ovplyvniť.

Najviac to bolo vidieť pri druhej big play, keď sa Tigri po úžasnom kick returne Jamara Dialsa (americkej posily) dostali na našu 20-yardovú čiaru, ale po troch pokusoch boli odrazu na 34-yardovej a ostával im 4. down. Napokon ich snaha vyšla naprázdno a skóre ostalo nezmenené.

Monarchs tak po dvoch zápasoch ostávajú neporazení a tento štatút sa pokúsia obhájiť už nasledujúci víkend, v Miskolci.

Go, Monarchs!