• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Dominantný vstup do SFL

nedeľa, 3. máj 2015 20:03 MNRX
Dominantný vstup do SFL

Na 1. mája sme sa vybrali "oslavovať" do Nitry, kde nás čakala tohtoročná "ozajstná" premiéra v domácej SFL 2015. Pre tých, ktorí ešte nevedia, v tomto roku nastupujeme v 2 súťažiach - maďarskej HFL a slovenskej SFL. Veľmi nás teší obnovenie slovenskej ligy, v ktorej vlastne obhajujeme tituly z rokov 2011 a 2012, ale predovšetkým je dôležité, aby slovenský divák mohol sledovať domácu súťaž.

Hoci zápasy s Knights mali vždy výborný náboj, atmosféra pripomínala takmer derby zápasy, tentokrát sme nevedeli absolútne čo čakať. Pred zápasom sa nám nepodarilo zohnať žiadne informácie o domácich, nevideli sme ich v ani jednom stretnutí, a tak začiatok bol určitým tajomstvom.

Avšak už po niekoľkých minútach sme si Rytierov takpovediac "osedlali" a nekompromisným postupom v útoku a nepriepustnou obranou sme zápas rozhodli už v prvom polčase.

Spokojnosť môžeme vyjadriť najmä s faktom, že najmä v útoku sme nastúpili s "druhým sledom", dokonca aj Šimon Bauer (#23), inak zápasová "dvojka" dostal po pár behoch voľno a hráči zo striedačky sa vôbec nenechali zahanbiť. Výborný zápas mal mladučký Tomáš Šmondrk (#28), ktorý si pripísal 2 touchdownové behy, Patrik Slušný (#12) už po prestávke uvoľnil miesto Tomášovi Valentovi (#13), našej trojke na pozícii rozohrávača, proste zahrali si hráči, ktorí v HFL majú len malú šancu dostať sa na hraciu plochu.

Vynikajúci kolektívny výkon podporila obrana, ktorá dosiahla 2 touchdowny, čím vyrovnala zápasové maximum z tohto roka (Újpest), tentokrát ale zvolili hráči iný spôsob. Na svoj prvý touchdown asi nikdy nezabudne Richard Kittler (#30), ktorému naň doslova "prihral" domáci Marek Pavlovič (#1). Beh "ako o život" cez viac než polovicu ihriska bol bezpochyby najvýraznejšou akciou celého zápasu. Okrem neho si pripísal obranný TD aj náš veterán, Branislav Balaďa (#77), ktorý priamo v endzóne domácich zaľahol vypadnutú loptu. Tejto situácii predchádzal devastačný sack od dvojice Myers - Subally, ktorá quarterbacka Knights nielenže tvrdo zrazila k zemi, ale ho zbavila aj lopty.

V domácom tíme bol jednoznačne najlepším hráčom mladý rozohrávač Marek Pavlovič, ktorý podal nesmierne obetavý a bojovný výkon, avšak nenašiel dosť spoluhráčov, ktorí by mu v tejto snahe pomohli.

S Knights sa tento rok stretneme ešte raz, tentokrát ale na domácej pôde, 31. mája ich privítame na ŠKP v Bratislave. Go, Monarchs!