• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

"Extrémny" víkend v HFL 2015

nedeľa, 7. jún 2015 18:25 MNRX
"Extrémny" víkend v HFL 2015

Okrem nášho dnešného rekordného víťazstva nad Žralokmi, niesol sa celý uplynulý víkend v maďarskej CELLECT HFL 2015 v znamení až neuveriteľných výsledkov.

Traja najsilnejší doslova "rozmetali" svojich súperov, najlepšie "obišli" asi Steelers z Miskolca, ktorí síce najviac inkasovali, ale aspoň skórovali 40 bodov. Ich súperom boli Wolves a výsledok 80:40 musí jednoznačne vojsť do histórie. Zápas síce už nemal veľký vplyv na postavenie oboch mužstiev v tabuľke, Vlci sú jednoznačne na 3. mieste a Miskolc si "to rozdá" s Bulldogs o 5. priečku, ale aj tak je počet bodov prinajmenšom "exotický".

Druhým "obetným" baránkom víkendu boli na počudovanie Tigre z Nyíregyházy. Štvrtý semifinalista podľahol úradujúcemu majstrovi výsledkom 6:65 a nám ostáva len otázka, či sa Cowbells s pribúdajúcimi zápasmi tak zlepšujú alebo to Tigers úplne "vypustili". Hoci v prípade víťazstva a s našou "pomocou" mohli obsadiť ešte dokonca aj 2. miesto... Tak či onak, drvivá porážka ich definitívne poslala na 4. miesto v tabuľke a v play-off narazia na víťaza základnej časti.

A tým môžu byť buď Cowbells alebo Monarchs. Áno, záverečný (preložený) zápas medzi týmito dvoma súpermi rozhodne o tom, kto si zahrá s Tigrami a kto s Vlkmi. Papierovo najslabší súper čaká určite na víťaza, Tigers sú aj bez ohľadu na poslednú porážku bezpochyby pohodlnejšou prekážkou na ceste do finále. Aj preto sa od sobotňajšieho stretnutia čaká akási finálová "predohra". Oba tímy doteraz nenašli premožiteľa, obaja cez víkend doslova drvili svojho súpera, takže v Budapešti asi rozhodne momentálna dispozícia.

Súboj "gigantov" je absolútnym ťahákom tejto sezóny, očakáva sa veľmi početná divácka návšteva (veď kto by si nechal takýto zápas ujsť) a my dúfame, že nás v tom fanúšikovia nenechajú samých. Aj pár desiatok hrdiel a rúk dokáže "naliať" potrebnú energiu na ceste za víťazstvom. Zaujímavosťou je aj fakt, že sa síce hrá o lepšie umiestnenie a výhodu v play-off, ale to sa hrá tak či tak v Budapešti, v jeden deň, a to 21. júna (nedeľa). Znamená to, že Monarchs sa bez ohľadu na výsledok zápasu s Cowbells o týždeň do Budapešti vrátia, a pokiaľ by uspeli v semifinále, o 2 týždne ich čaká finále... Hádajte kde! V najbližších dňoch si tak môžeme všetci nahlásiť Budapešť ako svoje prechodné bydlisko.