• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

HFL pokračovala dvomi zápasmi

nedeľa, 10. máj 2015 15:29 MNRX
HFL pokračovala dvomi zápasmi

Počas víkendu pokračovala HFL dvomi zápasmi. V oboch zápasoch boli úspešní domáci. "Žraloci" z Győru si presvedčivo poradili s "Oceliarmi" z Miskolca, ktorí tak aj po treťom zápase ostávajú bez víťazstva a favorizovaní Cowbells jednoznačne "skrotili" mestského rivala, Újpest Bulldogs. Nováčik z druhej ligy tak ostáva "fackovacím" panákom súťaže, Bulldogs majú po troch zápasoch na svojom konte "chudobné" 3 (!) body, ale inkasovali hrozivých 161 (!).

Nás zo spomínaných štyroch tímov zaujímajú hlavne Cowbells, ku ktorým cestujeme už o 2 týždne (v nedeľu 24. mája, zápas začína o 13.00 hod.), ale určite nemôžeme podceniť ani tím z Győru. Sharks majú veľmi produktívny útok, v 3 zápasoch dosiahli úctyhodných 104 bodov a najmä ich "prestrelka" s Tigrami z Nyíregyházy (40:49) musela byť divácky zaujímavá.

Žraloci včera porazili Steelers výsledkom 41:20, ale práve prehra s Tigers im postup do play-off dočasne zahatala. Na postup teraz potrebujú vyhrať buď proti Wolves alebo v poslednom kole základnej časti proti nám. Takže o podcenení z našej strany nemôže byť ani reči, zvlášť ak správy z ligy o príchode ďalších zahraničných hráčov do Győru sa ukážu ako pravdivé.

Ich doposiaľ najväčšou zbraňou bol kanadský, ľavoruký quarterback, Cory Wensley, ale očividne, Sharks to s postupom do play-off myslia vážne a urobia preň maximum.

Cowbells si zapísali v sobotu povinnú "jazdu" proti nováčikovi súťaže, výsledok 37:0 je jasným vyjadrením pomeru síl, a tak má HFL po víkende nového lídra. Nebezpečné "zvonce" dokazujú vysokú kvalitu, aj bez zahraničných posíl sú po 4 zápasoch na čele tabuľky a čakajú na svojho prvého premožiteľa.

Ich postup do play-off je už jasnou záležitosťou, Cowbells čakajú len na to, proti komu v semifinále nastúpia. Viac sa v tejto veci dozvieme už túto nedeľu, po zápase Monarchs - Wolves, na ktorý vás aj touto cestou srdečne pozývame. Postavenie v tabuľke, ale aj samotné výkony oboch tímov zaručujú súboj "ako remeň", narazia na seba dva najproduktívnejšie útoky v lige, takže môžeme očakávať divácky mimoriadne atraktívny zápas. Go, Monarchs!