• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Presvedčivé víťazstvo v Budapešti

nedeľa, 5. apríl 2015 18:22 MNRX
Presvedčivé víťazstvo v Budapešti

Na Veľkonočnú nedeľu sme sa vybrali do Budapešti na historickú premiéru v maďarskej lige HFL.

Po príchode na miesto sme skonštatovali, že "field" poznáme, v minulom roku sme si na ňom pretrpeli upršanú prehru s Cowboys, ktorá nás definitívne vyradila z play-off.

Okrem zápasovej premiéry sme v tomto zápase "krstili" aj našu bielu edíciu dresov, takže sme sa úvodného hvizdu doslova nevedeli dočkať.

Súper si vybral loptu, po pár pokusoch nám ju odovzdal v duchu hesla "3 and out" a po viac než ústretovom punte (5y) nastúpil náš útok.

A naša prvá posession predznamenala vývoj celého zápasu. Po zastavenom behu Štefana Slováka (#36) sa hneď ďalšou akciou predstavil maďarským hráčom i divákom náš kalifornský "kapitán", rozohrávač Ferni Garza (#1). 37-yardovou prihrávkou našiel svojho kolegu v útoku, kanadského receivera, Paula de Passa (#81) a prvý touchdown v ročníku 2015 bol zapísaný. Kop sa síce nevydaril, ale vedenie 6:0 sme mali "v suchu".

Nasledujúci drive domácich nebol oveľa úspešnejší, ale aspoň sa im podaril punt, ktorý nás dostal na 20-yardovú čiaru našej polovice.

Avšak ani to nezastavilo skutočne disponovaného quarterbacka Monarchs a tentokrát na dve prihrávky, jednu 47-yardovú a druhú 28-yardovú dopravil loptu opäť do endzóny domácich. Po úspešnom kope sme vyhrávali už 13:0, "držiteľom" druhého TD bol tentokrát Patrik Slušný (#12).

Po tejto sprche sa domáci trochu spamätali a hoci sa im výsledok korigovať nepodarilo, aspoň udržali loptu dlhšie vo svojej moci a dokonca zastavili náš ďalší útok. Prvá štvrtina tak skončila ešte celkom zmierlivo, 13:0 pre nás.

Lenže v druhej (a koniec-koncov aj v tretej) sme definitívne zlomili odpor. 27 bodov pred polčasom poslalo oba tímy do šatní za stavu 40:0 (!) pre Monarchs a na konci tretej štvrtiny to už bolo 52 bodov na našom konte a nula u súpera.

Treba dodať, že Bulldogs si vybrali aj ozajstnú dávku smoly, keď ich jediný pokus o field goal skončil na brvne (!), a tak aj posledná šanca na čestné body ostala nevyužitá.

Posledná štvrtina sa dohrávala v kľudnom tempe, Buldoci sa snažili preraziť našu obranu, ale "udrelo" na opačnej strane.

V čase, keď už sa zdalo, že naši náhradníci uhrajú bezbodovú remízu, prebehol Šimon Bauer (#21) všetko, čo mu stálo v ceste a uzavrel skóre jednoznačného zápasu.

Súboj nováčikov tak dopadol diametrálne odlišne pre obe strany, avšak ani jedno z mužstiev by nemalo výsledok preceňovať.

Buldoci určite ukážu svoju kvalitu v ďalších stretnutiach, predsa len sú víťazom 2. ligy a my musíme schladiť hlavy a pripraviť sa na domácu premiéru, 18. apríla proti Tigrom z Nyíregyházy.

Nech to znie akokoľvek prekvapivo, s týmto súperom máme nepríjemnú bilanciu 2 prehier, pričom najmä tá finálová nám ostane v pamäti naveky.

Záver? Úspešný vstup do súťaže, ktorá sa ale iba rozbieha a pokiaľ v nej chcem uspieť, víťazstvá musíme zbierať ako povinnú jazdu. Go, Monarchs!