Marek Belička dnes už v službách Voltors

sobota, 13. február 2016 18:04 MNRX
Marek Belička dnes už v službách Voltors

Marek Belička si našiel nove pôsobisko v Španielsku. Tento univerzálny hráč už v minulej sezóne precestoval na zápasy niekoľkokrát cestu Malorka – Bratislava, po zisku oboch trofejí sa mohol "Béla" spokojne vrátil na Malorku, kde sa dohodol že bude pôsobiť v tíme miestnych Voltors. Momentálne majú Voltors už 1.výhru, a tak Marekovi držíme palce! Položili sme mu aj pár otázok:

Už minulú sezónu si lietal medzi Španielskom a Slovenskom, čo rozhodlo pre Španielsko?

Áno, už minulú sezónu som cestoval zo Španielska na zápasy Monarchs, čo bolo veľmi nákladné. Klub mi síce z času na čas vypomáhal s nákladmi na cestovanie, ale po konzultácii trénermi si to organizácia tento rok nemôže dovoliť. A čo je tiež dôležité, Monarchs budú hrať nastávajúcu sezónu v rakúskej lige, ktorá má striktné pravidlo - hráč sa musí zúčastniť aspoň 4 zápasov základnej časti, aby sa mohol zapojiť do play-off. Tieto podmienky sú veľmi nákladné a mňa by to stálo cca 1500 eur iba na cestovanie. Takže to je hlavným dôvodom prečo španielska liga tento rok!

Porovnaj tvoj nový tím z Panovníkmi - zázemie klubu, tréneri atď..

Zázemie v Monarchs je na vysokej úrovni, keďže klub existuje už viac ako 15 rokov, pričom Voltors o niečo menej. Ale zázemie je tiež výborné, chalani hrajú pre zábavu a s veľkým srdcom. Jedným z najväčších rozdielov ale je, že vo Voltors nikdy nehosťoval žiaden americký alebo kanadský hráč. A ako všetci vieme, takíto hráči sú pre ktorýkoľvek klub obrovským prínosom! Miestni tréneri sú na dobrej úrovni, väčšinou sú to bývalí hráči, s bohatými skúsenosťami. Správajú sa veľmi profesionálne, aj tréningy sú vedené profesionálne a správnym smerom. Team Voltors nie je vzrastovo a váhovo na najvyššej úrovni, ale túto slabinu dokonale nahradzuje rýchlosť a šikovnosť samotných hráčov, čo sa ukázalo aj v mojom prvom zápase proti väčším a ťažším súperom z vnútrozemia, Gijón Mariners, s ktorými si Voltors poradili 20:14.

Aká je úroveň ligy v ktorej pôsobíš?

Úroveň ligy je pravdepodobne trochu nižšia ako bude tohtoročná rakúska liga pre Monarchs, Ale tiež je to druhá španielska divízia. Neviem ešte úplne zhodnotiť kvalitu ligy, pretože máme za sebou iba prvý zápas odohratý na domácej pôde, ale tím sa už pripravuje na odlet na pevninu, kde si cez víkend porovnáme sily s tamojším teamom Murcia Cobras. Kobry majú po prvom týždni na svojom konte víťazstvo 14:0, čo pravdepodobne vypovedá o kvalitnej obrane.

Čo ti v Španielsku najviac chýba?

Najviac mi samozrejme chýbajú moji bratia z Monarchs a nemiestne žartíky pri každej naskytnutej príležitosti! Ale beriem to ako výzvu a myslím si, že každý hráč by si vo svojej kariére mal vyskúšať nejakú klubovú zmenu a nazbierať nove skúsenosti, pretože to nikdy nemôže byt na škodu! A tiež by som na záver chcel odkázať svojim bývalým spoluhráčom z Monarchs, že im verím že túto sezónu zavŕšia podobným výsledkom ako minulú! Veľa šťastia chlapi a vyhnite sa zraneniam!