Pred štartom ligy s P.Melušom

sobota, 26. marec 2016 11:10 MNRX
Pred štartom ligy s P.Melušom

Asistent HC a tréner OL Peter Meluš v rýchlom pred zápasovom rozhovore

 

 

Ako sa zmenila OL od predošlej sezóny?

Do tohtoročnej sezóny vstupuje s veľkým rešpektom. Rakúska liga je nie len jednou z najstarších v Európe, ale aj jednou z najkvalitnejších. Nakoľko mimo svojich povinnosti asistenta HC a OC som coachom Offensive line, ktorá v minulom roku predviedla niečo nevídané a to v podobe 0 sackov v regulárnej časti sezóny, kedy sme hrali súčasné dve ligy. Určíte by som klamal keby sme to nechceli zopakovať, ale musím byt aj realista. Najradšej by som bol keby sme OL, ktorú sme mali v minulej sezóne nemuseli meniť, ale migrácii hráčov sa nevyhnete a tá zasiahla aj nás, síce iba minimálne ale predsa. S futbalovou kariérou skončil náš C – L. Machotka a teda bolo potrebne pristúpiť k par personálnym zmenám na OL. Ako C do novéj sezóny nastúpi náš minuloročný RG M. Brankovič a jeho miesto startera na pozícii RG si pravom vyslúžil doposiaľ náhradník na tejto pozícii Martin Šmondrk, preto verím, že nadviažeme na skvele výkony v tejto zložke teamu z minulej sezóny.

Prispôsobili ste tréning OL oproti minulej sezóne?

Tohto ročná predsezónna príprava OL bola v porovnaní s predchádzajúcimi sezónami trochu upravená a to hlavne v podobe drilov zameraných na rýchlosť nôh. Každý team v európskych ligách ma na OL veľkých hráčov, ale nie každý team chápe ich význam správne. Americky futbal sa stále vyvíja vo všetkých zložkách a jednou z nich je aj fakt, že už nestačí mat na OL iba veľkých chlapov, ale musia byt aj rýchli a v neposlednom rade musia ovládať určený blokovací systém. Preto bolo potrebne sa v OL zamerať pred sezónou pravé na tento druh prípravy.

V spolupráci s hlavným trénerom Christophom Dreyerom a offensive coordinátorom Fernim Garzom však veríme v kvalitu našho teamu a súčasné nechceme sklamať našich fanúšikov, ktorí náš v poslednej sezóne hnali neuveriteľné vpred. Naším fanúšikom sme za tuto podporu vďační, pretože iba spolu

WE ARE MONARCHS .