• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

JUNUIOR BOWL pre JBM

utorok, 14. november 2017 7:58 Stanley
JUNUIOR BOWL pre JBM BeastProduction
JBM naplnili všetky predpoklady a zaslúžene sa stali historicky prvým držiteľom trofeje pre Juniorských majstrov Slovenska
Mladí Panovníci kráčali celou sezónou bez zaváhania a svoj výkon korunovali aj vo finálovom zápase keď porazili Žilinu Warriors 26:12
7 zápasov = 7 výhier a skóre 261:44 potvrdzuje dominanciu Monarchs

Úvodný drive Panovníkov skončil v endzone ale potvrdenie sa nekonalo. V útoku Žiliny to v prvom drive škrípalo a virtuálny punt znamenal opäť útok hráčov v modrom.
QB M.Gruyovi stačili 3 pokusy na to aby prešiel až do endzony , potvrdenie opäť bez úspechu
Warriors sa darilo najmä behať zvyčajne to bolo po veľmi zlom prevedení snapu, aj napriek tomu však QB hosti dokázal dotiahnuť par krát do 1st downu.
Pasový pokus pred koncom prvej časti skončil v rukách F. Jovanoviča a šlo sa do šatni.
Po prestávke začínali bojovníci v útoku, no skóre sa opäť menilo v prospech JBM, keď zlý snap zaľahol v endzone hráč Monarchs M. Križanský
Od tejto chvíle sa zápas už len dohrával. Dlhá prihrávka na Qb Gruya na S.Benickeho znamenala definitívu a navyše potvrdená konverzia
Žilina ešte stihla odpovedať a to až dva krát najprv behom a nakoniec aj pasom obe potvrdenia boli neúspešne.
Ani tato úprava skóre ale nerobila vrásky Panovníkom ktorí už pomyselne „začínali oslavy titulu“

HC JBM S.Gašparovič po zápase : Celu ligu sme vládli vo všetkých činnostiach. Aj náročnejší divák sa mohol s obdivom pozerať na našu hru a to či už pasovú alebo aj behovú.
Defenzíva pod vedením I.Michalíka stála počas celej ligy pevne na nohách. Jeden polčas nás preverila Trnava a jeden Zvolen.
Našu cestu za titulom sme začali veľmi skoro to bol základ úspechu.
Ale aby to nebolo len o happy ende trochu ma mrzí že na zápasoch juniorky a to či už v Trnave, Žiline, ale aj u nás v Bratislave neprišli všetci rodičia, myslím že toto je minimálne na zamyslenie. A možno som si to všimol len sám.
Na záver chcem poďakovať trénerom OC T.Valentovi, DC M.Jurákovi a G.Lazoríkovi, samozrejme vedeniu Monarchs za dôveru a absolútnu voľnosť v rozhodnutiach.
V neposlednom rade hráčom ktorí za námahu a a voľný čas dostali zaslúžený titul.

FOTO: https://www.facebook.com/pg/BeasttProduction/photos/?tab=album&album_id=294693581049829