Posili spoza "veľkej mláky"

nedeľa, 5. marec 2017 0:32 MNRX
Posili spoza "veľkej mláky"
Je to už nejaký piatok čo nás posilnili dvaja hráči spoza veľkej mláky a tak sme ich vyspovedali, aby sme vám ich vedeli trošku priblížiť. 

Pravdepodobne to už viete, no týmito posilami sú QB Daniel DobsonLB Erik Hulman. Obaja majú dlhoročné skúsenosti s futbalom a sme presvedčení, že budú platnými členmi tímu (ako sa to už aj ukazuje) a pomôžu nám dosiahnuť ciele, ktoré máme na tento rok, titul v AFL D1 ako aj titul v SFL. Pripájame krátky rozhovor:


1. Odkiaľ pochádzaš a kedy si začal s futbalom?
DANNY: Som z mesta Mankato v Minnesote. Ku tackle (kontaktnému) futbalu som sa dostal už v roku 1998.

ERIK: Ja prichádzam z Milwaukee (Wisconsin). Po ihrisku som začal behať ako 10-ročný, no súťažne hrávam od 8. triedy.


2. Aký je tvoj najväčší dosiahnutý úspech vo futbale a mimo neho?
DANNY: Za môj najväčší dosiahnutý úspech vo futbale považujem to, že som mohol hrať v 3 najlepších ligách v európe ako profesionál. Mimo futbal považujem za najväčšie šťastie moje úžasné manželstvo.

ERIK: Podľa mňa, najväčší môj dosiahnutý úspech je menovanie za kapitána tímu na college. Veľmi tvrdo som na sebe pracoval aby som rástol a získal uznanie a rešpekt svojich spoluhráčov, tak práve toto bol významný bod v mojej kariére. V živote som musel čeliť rôznym prekážkam, no podarilo sa mi ich prekonať. Mojim najväčším úspechom mimo futbalu je udržanie si pozitívneho ducha a myslenia počas strednej školy, kedy som počas štúdia vystriedal 10 domovov, no dokázal som všetku svoju bolesť koncentrovať do tréningov a transformovať na koncentráciu na štúdium a vďaka tomu uspieť ako v triede, tak i na fielde.


3. Čo si robil pred tým, ako si podpísal s Monarchs?
DANNY: Predtým, ako som podpísal s Monarchs, pracoval som ako externý predajca pre „Solvy Seven“ na pozícii manažéra.

ERIK: Ja som práve dokončil bakalára na „University of Wisconsin–Eau Claire“.


4. Prečo si si vybral Panovníkov?
DANNY: Z viacerých dôvodov. Po vyhodnotení viacerých ponúk z Európy som sa rozhodol pre Monarchs z dôvodu dobrej komunikácie s vedením klubu, taktiež ma zaujala lokalita a mal som tušenie (plynúce z komunikácie), že Monarchovia sú pripravení na skvelú sezónu v roku 2017.

ERIK: Vybral som si panovníkov pretože keď som komunikoval s Richardom (Richard Reich - tréner defenzívy), tak keď prišlo na futbal, boli sme na rovnakej vlne. Vystupoval veľmi profesionálne, reprezentoval tým na vysokej úrovni a dal jednoznačne najavo, že che vyhrávať. Spravil som si potom prieskum a zistil som že Monarchs sú skvelá organizácia s pozitívnymi referenciami od importov (hráčov zo zahraničia), ktorí tu hrali.


5. Vieš opísať svoje prvé pocity po príchode do Bratislavy?
DANNY: Úprimne, prvý dojem bol výborný. Prvá vec, ktorú sme po príchode spravili po príchode do Bratislavy bola parádna večera a užíval som si pohostinnosť, ktorá sa mi od organizácie dostala. Bola to dobrá večera, dobrá organizácia, cítil som sa dobre a vedel som, že som spravil správne rozhodnutie.

ERIK: Prvý pocit po príchode – Bratislava je preplnená :D. Toto je moja prvá skúsenosť v Európe, snažím sa nabažiť všetkého ako to len ide.


6. Poznáš už nejaké slovenské slová alebo výrazy?
DANNY: V tomto momente sa snažím naučiť pár základných fráz, slovenčina nie je zrovna jednoduchý jazyk na učenie. Zatiaľ viem ako sa povie „ďakujem“, „ako sa máš“, „áno“, „nie“ a pár ďalších fráz. Počas sezóny sa určite ešte zlepším.

ERIK: Tiež poznám pár týchto základných fráz. Chalani mi na tréningoch pomáhajú trochu sa do toho dostať a nové slová sa na mňa postupne lepia, ale nie je to jednoduché, slovenčina je totálne odlišná od angličtiny.


7. Absolvoval si už nejakú časť tréningového procesu, taktiež aj scrimmage s Rangers (tím z AFL), ako na teba pôsobí Bratislava Monarchs (spoluhráči, vedenie, organizácia)?
DANNY: Tréningy prebiehajú naozaj dobre a je to cítiť, že spolu ako tím napredujeme. Robíme kroky, ktoré sú nevyhnutné na to, aby sme mali úspešnú sezónu. Čo sa týka scrimmage s Rangers, mám pocit že sme boli lepší tím a to oni hrajú vo vyššej lige, takže vyhliadky sú podľa mňa veľmi dobré. Teším sa na to, aké výzvy nás v sezóne čakajú, no nezávisle na tom, mám obrovskú dôveru v spoluhráčov a vo vedenie klubu.

ERIC: Myslím si že toto je úžasná organizácia vedená skúsenými ľuďmi. Naozaj verím, že môžeme uspieť v oboch ligách.


8. Čoskoro začína nová sezóna, kde odohráme 2 ligy súčasne, tzn. minimálne 13 zápasov ak nerátame play-off, ako to vnímaš?
DANNY: Ja verím že odohráme 17 zápasov, takže prioritou bude nezraniť sa, ostať zdravý a trénovať tak dlho a tvrdo, ako to len pôjde, aby sme to dosiahli. Toto bude moja najdlhšia sezóna akú som kedy hral, ale cítim že ak sa vyhneme zraneniam, môžeme úspešne odohrať všetkých 17 zápasov.

ERIK: Som pripravený vysporiadať sa s touto výzvou po svojom.


9. Bratislava Monarchs má vždy najvyššie ciele, minulú sezónu bolo veľkým sklamaním že sme sa nedostali do finále, pred dvomi rokmi sme vyhrali 2 tituly v jednej sezóne bez jedinej prehry. Cítiš na sebe tlak? Ako vidíš šance Panovníkov v nadchádzajúcej sezóne?
DANNY: Tlak necítim no mám obrovské očakávania od nás ako tímu a tiež aj od seba samého. Na futbale je krásne to, že je to tímový šport a keď vidím koľko energie vkladajú spoluhráči do prípravy a ako tvrdo trénujú, tak to je presne to z čoho pramení moje sebavedomie ohľadom sezóny.

ERIK: Necítim žiadny tlak. Mám veľmi dobrý pocit z tímu a tréningového procesu. Veľmi tvrdo pracujeme na tom, aby bola táto sezóna úspešná.


10. Čo by si odkázal našim fanúšikom?
DANNY: Toto bude úžasná sezóna a už teraz sa teším na podporu počas cesty za titulmi. Počul som že Bratislava Monarchs má najlepších fanúšikov v lige, takže vyzývam všetkých, aby tento titul obhájili a boli najlepšími fanúšikmi aj ďalší rok!

ERIK: Som tu aby som tímu pomohol excelovať ako na irisku, tak i mimo neho. Sľubujem, že budem organizáciu Monarchs reprezentovať ako najlepšie viem. Som extrémne požehnaný tým, že môžem byť v tejto úžasnej krajine a hrať šport, ktorý milujem. Je to veľmi vzrušujúce byť Panovník a verím že vás, fanúšikov, nesklameme. GO MONARCHS!