Sleduj s Panovníkmi NFL v BLACK KING BAR

streda, 6. september 2017 10:25 Stanley
Sleduj s Panovníkmi NFL v BLACK KING BAR bkb
Ako sme sľúbili v článku čo nás čaka v septembri že by sme radi spoločne (tj hračí a fanušikovia) sledovali NFL zapasy, prinášame Vám a aj nám dobrú správu prinášame rozhovor s ....
Všetko potrebné v krátkom článku

Ahoj, predstav sa prosím čitateľom a fanúšikom Monarchs.
Čau, volám sa Radomír Mikuška a som spolumajiteľom e-športového baru v Bratislave Black King Bar

Ako sa fanúšik elektronického športu, teda počítačových hier stane aj fanúšikom amerického futbalu?
RM: Veľmi jednoducho k športu som nikdy nemal ďaleko, ale ako v mnohých prípadoch ktoré poznám, americký futbal mi sem niekto “doviezol” priamo z USA. Môj brat bol na strednej škole rok na Cape Cod (Massachusetts), takže prišiel doslova napichaný z NFL a kultúry s tým spojenej. Písal sa rok 2000, mal som vtedy 16, zbieral kartičky NHL a keď som videl tie nádherné NFL dresy, dvakrát ma presviedčať nemusel.

Máš v NFL obľúbený tím?
RM: Od roku 2000 New England Patriots, po prvom underdog Superbowle vs Greatest Show on Turf to bola proste láska
Ale sú tam aj Eagles, Falcons, Texans, rešpekt pre Steelers a Ravens, je toho dosť.

Ako vnímaš Monarchov a chodíš na zápasy? Viem, že nie 
RM: Monarchov som začal sledovať od roku 2002. Vtedy sme s bratom hľadali tím na Slovensku, či vôbec existuje. Myslím, že ste boli vtedy jediný profi tím na Slovensku. Brat to dokonca skúsil aj vo vašom tréningovom kempe, ale usúdil, že to radšej prenechá mladším. Sledujem vaše výsledky a taktiež FB, celkovo držím palce nech posúvate úroveň futbalu na Slovensku.
Čo sa návštev týka, máš pravdu, nechodím, aj keď každý týždeň chcem. Musím povedaď, že som si za tie roky, a je to už dobrých 16 rokov pravidelného pozerania tak zvykol na americký čas, že pre mňa začína zápas v nedeľu 19:00. Ale skúsime napraviť.

Spomínal si mi pred rozhovorom, že máš pre fanúšikov Monarchs dobré správy
RM: Áno, teda myslím. Vzhľadom na naše zanietenie do NFL sme sa rozhodli vysielať live prenosy v našom podniku. Robíme to už dva roky, niektorí možno u nás boli na Superbowl party, ale čo sa týka nedieľ, bolo to stále v menšom kruhu fanúšikov. Preto sme sa rozhodli pozvať všetkých panovníkov k nám, každú nedeľu si budú môcť zvoliť premietaný zápas hlasovaním na evente. Premietať sa bude na plátne a telkách. Samozrejmosťou bude kuchyňa otvorené do neskorých hodín.

Prečo myslíš, že je tak tažké spopularizovať šport ako je americký futbal?
RM: Je to v prvom rade v pocite “náročnosti” pravidiel. Zažil som si to sám, ale keď človek konečne pochopí, zistí, že su naozaj jednoduché, teda až na pár extra výnimiek. Druhou mincou je časová náročnosť, resp. prestoje, „nič sa nedeje”, “znova pauza“, poznáš to. Ja to ale stále prirovnávam v hernom žargóne k ťahovej stratégii (americký futbal) vs realtime (klasický futbal). A obe majú svoje čaro. Ja som „ťahovkám“ prepadol úplne, asi to ide vekom.

Čo by si ešte odkázal Monarchom?
RM: Nech pokračujú v tom čo robia, nech majú stale viac fanúšikov a oslovujú viac ľudí. Rozbiehať nový šport nie je jednoduché a patrí im všetká naša vďaka za prínos amerického futbalu pre Slovensko.

A fanúšikom aby sa nehanbili prísť na zápas k nám, atmosféra je vždy vynikajúca ....
.... a ešte Go PATS!