• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Výhra nad LIONS

utorok, 13. jún 2017 10:11 Stanley
Výhra nad LIONS BeastProduction
V prvom kole sa stretli Panovníci s Carinthians Lions na ich pôde a nebol to ľahký zápas. Až tesne pred koncom si zabezpečili výhru. Na domácom ihrisku sa teda očakávala výhra. Súper pricestoval s meškaním a ani jeho počet hráčov nenasvedčoval vyrovnaný boj.

Úvodný drive súpera však vyzeral veľmi sľubne, krátkymi behmi sa posúval k polovici ihriska a kde bolo treba, skúsil aj prihrávku. Po prekročení polovice však zahrala veľmi dobre defenzíva, LB #40 M.Tkáč odchytil prihrávku a cca 63y interception dokázal dopraviť až do End zóny!
PAT potvrdil #5 P.Brauner 7:0
Lions v útoku neoslnili a tak na ihrisko nastúpila ofenzíva pod vedením D.Dobsona. Žiaľ, porúčali sa po 3&out a rovnako tak aj náš super, ktorý punt však odohral už v 2. štvrtine.

Útok panovníkov začínal na polovici prihrávkou na WR #17 R.Heborta, potom ešte jedna na Heborta,  pekný pas na #21 J.Sanitru, beh #36 Š.Slováka a QB #2 D.Dobson v endzóne 14:0. Súper sa snažil v útoku hýbať loptou po zemi. Za zmienku stoji sack tria #53 E.Hullman #11 P.Subally a #43M.Holeš. Oba útoky sa odmlčali, defenzívy prebrali taktovku a čoskoro sa išlo do šatní.
 
Po prestávke Dobson našiel #85 Ľ.Paprčku, ten ale vyšliapol na ceste do end zóny, beh Š.Slováka, pokus na J.Sanitru neúspešný. Beh QB  #2 D.Dobsona a beh RB #36 Š.Slováka  a TD  #21 J.Sanitru, PAT neúspešný 20:0.

Zaujalo ešte pár pekných prihrávok na Sanitru, Heborta ci TD pass na Paprčku. Od tejto chvíle HC Meluš dával príležitosť hráčom z lavičky.
Ešte jeden TD pridal D.Dobson. Súperovi sa podarilo kozmeticky upraviť stav po zaváhaní nášho útoku pri odkope, aj keď možnosť skórovať určite mali.
Skóre 32:2 upevnilo postavenie Panovníkov na čele skupiny. Už počas nasledujúceho víkendu čaká zápas v Budapešti s Wolves.

HC P.Meluš povedal:  "Aj napriek víťazstvám ktoré sme dosiahli, nám pravé teraz začína sezóna, ktorá vyvrcholí play-off či už SFL alebo v AFL Div 1".