2.KOLO SFL U19 DOMINANCIA JBM

štvrtok, 11. október 2018 12:51 Stanley
2.KOLO SFL U19 DOMINANCIA JBM
Cez víkend sa vo Zvolene odohralo 2. kolo SFL U19.
JBM cestovali v značne oklieštenej zostave bez zranených K. Dunku a L. Korima.
Bolo tak potrebné urobiť zmeny. To tréneri zvládli veľmi dobre a pripravili tak súperom nepríjemné prekvapenie.

PATRIOTS vs. JBM
Od úvodu zápasu na ihrisku dominovali Panovníci a to nielen v obrane, ale aj v útoku. Patrioti nenachádzali recept ako zastaviť behovú hru, a keď sa im to aj podarilo v jednom downe, v tom nasledujúcom sa Monarchovia opäť posunuli vpred a stratené yardy boli späť. Určite treba pochváliť aj QB M. Melicha, ktorý mal rozhodne lepší deň ako v Trnave.
Aj hra v obrane bola takmer bez výhrad. Obrana dostávala súpera pod neustály tlak z čoho pramenili chyby a veľakrát aj zisk lopty či rovno bodov.
Bez bodov neostali ani domáci, ktorý skórovali jeden touchdown a zápas skončil so skóre 6:47. V krátkom slede čakal na Juniorov Monarchs zápas so Žilina Warriors.

WARRIORS vs. JBM
Sem by sme mohli skopírovať vyššie napísaný text. Warriors boli nevýrazní a bez nápadu, hoci dobre vedeli, čo ich čaká. Konečný výsledok 0:43 hovorí za všetko.

HC S. Gašparovič po zápase:
“Opäť sa potvrdilo, že dobrá príprava a vhodne zvolená taktika sú takmer polovica úspechu. Zatiaľ čo v Trnave sme sa proti Patriotom trápili, dnes to bolo úplne jednoznačné víťazstvo.

Štandardne veľmi dobrý výkon podali skúsení hráči. O to viac ma teší, že máme v tíme 8 úplných nováčikov, ktorý dostali ešte viac príležitostí ako minulý týždeň, a stavajú sa kostrou tímu pre budúcu sezónu, pevne verím že vydržia.
Trochu ma mrzí neprimerané vystupovanie hráčov za čo sa najmä Patriotom ospravedlňujem.
Máme voľný víkend, hráči aj tréneri dostanú voľno. Už sa teším na ďalšie tréningy a zápasy. Najbližšie nás čaká domáci turnaj. Verím, že nás prídete podporiť.”