• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Čo je nové u Monarchs? Sezóna zahájená!

sobota, 20. október 2018 13:05 Pavol Herčko
Čo je nové u Monarchs? Sezóna zahájená!
Dňa 18.10.2018 sa opäť začala sezóna. Áno, naše zápasy odohráme síce až v roku 2019, ale týmto dňom započala príprava na sezónu.

Po minuloročnom pôsobení v AFL s bilanciou 1-9 sme obsadili posledné miesto, čo znamená zostup do nižšej Division I. Aj keď všetko nasvedčovalo tomu, že AFL rozšíri počet účastníkov na 10 a Monarchs tak zostanú účastníkom AFL, nakoniec sa tak nestalo a v novej sezóne budeme hrávať Div I.

AFL už po finále (Austrian Bowl) avizovala, že sa do súťaže vracajú pražský Black Panthers a zo Silverbowlu postúpili Amstetten Thunder. V celom tomto očakávaní sa však stalo niečo nečakané, a tým bolo odhlásenie sa Ľubľany Silverhawks zo súťaže. Razom bolo v AFL len 9 tímov a jeden musel z kola von. Pomyselný Čierny Peter zostal v rukách Monarchs a tak zostupujú do Division I.

Späť k príprave. Čáka nás 54 treningových jednotiek pod vedením nášho bývalého hráča Mgr. Iľju Číža, PhD. Iľja je pre americký futbal určite ten najlepší tréner akého na Slovensku máme. Jednak preto, že americký futbal aktívne hrával, za druhé svojou neustále sa zvyšujúcou kvalifikáciou v EXOS.

Už druhý rok bude prebiehať aj atletická príprava a taktiež príprava v CF Pressburg, kde máme vytvorené tie najlepšie podmienky.

 - 13.11.2018 budú prebiehať vstupné testy pre hráčov.
 - 3.3.2019 budú na hráčov čakať výstupné testy.

Vedenie tímu sa nám doteraz podarilo rozšíriť o Lukáša Machotku, ktorý bude pomáhať v rámci organizácie klubu. Lukáš od začiatku priniesol nové veci a hlavne nový vietor. Na ďalších menách, ktoré by rozšírili rady našej organizácie ešte stále pracujeme. Už teraz však vieme povedať, že trénersky staff bude opäť o pár pozičných trénerov bohatší, mená však ešte neprezradíme, aby sme si všetko nevyčerpali.

Finišuje nám sezóna juniorskej ligy, kde odohráme zápas na našom ihrisku v Podunajských Biskupiciach 28.10. o 13:00. Potom nás čaká už len finálový turnaj. Miesto však SAAF ešte drží v tajnosti, podľa všetkého to vyzerá však na Trnavu.

V neposlednom rade sme rozšírili náš footballový program o jeden tím.  Golden Kids je tím flag footballu do 14 rokov. Zlaté deti už majú svoje turnaje odohrané a jedna výhra s rovesníkmi z Košíc potešila, a GK sú veľky prisľúb do budúcnosti. Treba však podotknúť, že Golden Kids sú najmladším účastníkom Flagovej ligy a hrajú svoje zápasy proti tímom U19, iba jeden tím je z rovnakej kategórie U14.
Náš tím U19 obhajil titul! Na konte ma už druhý titul v rade! članok o flag footballe čoskoro

V decembri náš už tradične čaká obľúbená akcia MONARCHS VIANOCE s poradovým číslo 13. Radi Vás tam uvidíme.