Juniorský titul opäť pre Panovníkov!

utorok, 6. november 2018 17:26 Pavol Herčko
Juniorský titul opäť pre Panovníkov! FB MNRX

Juniori Bratislava Monarchs (JBM) zdolali vo finále SFL U-19 juniorov Trnavy Bulldogs 28:23 a obhájili tak minuloročný titul. Mladí Panovníci tak právom zostávajú na slovenskom tróne.

Kto si v nedeľu našiel čas a prišiel pozrieť do Trnavy na Energo, určite neľutoval. V predzápase, resp. zápase o tretie miesto, sa predstavili Zvolen Patriots so Žilina Warriors. Zápas skončil výsledkom prekvapivým výsledkom 0:14; pre porovnanie: posledný vzájomný zápas týchto tímv skončil výsledkom 31:0. 

Poďme však na finále. V úvodných dvoch driveoch zápasu sa súperi už tradične vzájomne “oťukávali”. Tretí drive v podaní JBM bol už bodovo úspešný. Najprv zachytil dôležitý catch P. Horník, ktorého behovo dobre doplnil K. Dunka. Offensive line pomohla RB Dunkovi až do end zone, touchdown. PAT neúspešný, 6:0 V následnom protiútoku Bulldoci veľmi neoslnili. A.Getlik a I. Michalik sa dostali až ku QB Bulldogs, ktorého zložili v end zone, safety! Skóre je 8:0 pre Panovníkov.

Podobný kúsok sa však podaril aj obrane Bulldogs, ktorá zložila v endzone QB M. Melicha, 2 body pre Trnavu, 8:2. Bulldogs išli následne do útoku, ktorý až ak touchdownu doviedol QB Bulldogs J. Lenovsky, touchdown, 8:8. Následny PAT bol premenený a Trnava sa ujíma vedenia 8:9. Ofenzívne ťaženie Panovníkov pred endzone bolo zastavené polčasovým hvizdom.

V druhom polčase začínala ofenzíva Bulldogs. Po pekných behových hrách sa však rozhodli pre passovú hru. Toto rozhodnutie sa nakoniec Trnavčanom nevyplatilo, lebo loptu už takmer zo zeme vyškriabal M. Slezák, zachytená prihrávka súpera, na ihrisko nastupuje útok Monarchs. V tomto drive sa najprv predviedol Dunka, na ktorého miesto sa potom postavil P. Horník. Ten previedol dva dlhšie behy a tretí kratší zastavila až endzóna. Ďalší neúspešný PAT, skóre 14:9.

Trnavská ofenzíva sa na ihrisku dlho nezdržala…3 & out. Bratislava však dlho v útoku taktiež dlho nepobudla. Fumble a lopty sa zmocňuje trnavský hráč. Trnava momentum využila a podarilo sa jej skórovať touchdown, 14:15. PAT nepremenený.

Útok Monarchs postupoval po zemi dopredu, avšak penalizácie ich posunuli až späť pred vlastnú endzónu a s driveom to už nevyzeralo najlepšie. Vtedy však zapol svoje turbo P. Horník a prebehol celé ihrisko! 61 yardový touchdown. Áno, loptu dostal do rúk 1 yard vo vlastnej endzone. Ten istý hráč zaobstaral aj dvojbodové potvrdenie, 22:15.

V defenzíve sa dôležitým zblokovaným passom prezentoval M. Križanský. Trnava 4. pokus nehrala a tak išli na loptu Panovníci. Útok však skončil 3 pokusmi a na loptu išla opäť Trnava. Ofenzívny drive Trnavy však skončil rovnako. Tí však zariskovali a hrali 4. pokus. Krátka prihrávka však nebola skompletovaná.

Monarchs boli v útoku na dostrel endzóny, 14 yardov. Prišla však penalta za držanie (holding), 5 yardový posun späť. V opakovanom pokuse získal Horník hneď 7 yardov. Atmosféra bola v týchto momentoch doslova hustá. Oddychový čas Monarchs. Po time oute zahrali Monarchs trick play a Palo Horník bol zastavený 5 yardov od endzóny, na prvý down mu však yard ešte chýbal, 4 a 1 yard. Dunka následne potrebnú vzdialenosť získal, 1st & goal. V tomto momente hral čas prospech JBM. Hneď v ďalšej hre skóroval Dunka touchdown, 28:15, PAT neúspešný.

Trnava už v tomto momente musela hrať “all in”. Ozdobou zápasu bol nádherný pass QB Trnavy J. Lenovského až do endzóny Monarchs na WR. J. Zvěřinu, 28:21. 2-point conversion premenená, 28:23.

Mladí Panovníci zahrali už len tzv. winning formation, zaklakli loptu a zápas sa končí výsledkom 28:23. JBM obhajujú titul v SFL U-19! Highlighty zo zápasu si môžete pozrieť na tomto linku.

Head Coach Monarchs S. Gašparovič: “Hoci sme boli svedkami “iba” juniorského finále, zápas spĺňal prísne kritéria. Bol takticky obojstranne vyspelý a rozhodnúť mohla takmer každá hra. Hráči vydali zo seba všetko, čo mohli a myslím si, že v zápase rozhodla skúsenosť či už na ihrisku alebo aj na sideline.

Chcem poďakovať všetkým hráčom, naše tréningy boli od začiatku prázdnin veľmi náročne, špeciálne zranením hráčom, ktorí zostali pri tíme aj napriek zraneniam.

Vďaka patrí aj coaching staffu, T. Valent, M. Jurák a M. Ruman, moja poklona patrí najmä P. Melušovi, ktorý aj napriek svojej vyťaženosti a trénerskej kvalifikácií prijal miesto v tíme ako coach pre OL.

Ďakujem fanúšikom, ktorý merali cestu nielen do Trnavy na finálový zápas, ale aj za neustálu podporu.

V neposlednom rade ďakujem našej organizácií a vedeniu.

Čo dodať na záver…asi to, čo mi zostane v pamäti zo sezóny U19…Monarchs OoouuYeeeeaaaahh!