• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

List od Prezidenta

utorok, 2. január 2018 10:09 Stanley
List od Prezidenta stan
Milá Monarchs rodina, milí fanúšikovia!

Rád by som sa k Vám prihovoril v mene celej Monarchs organizácie

a zaprial Vám všetko dobré do nového roka.

Ale ešte predtým mi dovoľte trošku bilancovania...

Rok 2017 bol pre nás výnimočný a zároveň nás postavil možno pred najväčšiu skúšku v celej histórii klubu. Postúpiť do jednej z najlepších líg amerického futbalu v Európe. Áno, táto šanca tu bola aj v roku 2016, ale práve rok 2017 bol práve ten, kedy sa nám to aj podarilo. Našťastie! Pretože rok 2017 by bol pravdepodobne poslednou sezónou niektorých našich hráčov, možno aj trénerov či funkcionárov. V prípade neúspechu by to znamenalo pre klub začať od nuly. Rok 2017 nám teda ukázal, že v našich žilách prúdi stále modrá kráľovská krv.


Možno sa zdalo byť jednoduché pokračovať v rozbehnutej tradícii a histórii, o ktorú sa od začiatku až do konca sezóny 2015 staral hlavne Ľudovít Gálka (ktorého týmto pozdravujeme) ale zdanie klame. Keď sme prevzali kormidlo od LG, tak sme vôbec netušili, kam a ako sa máme plaviť.

Pred začiatkom sezóny 2017 to s nami nevyzeralo „ružovo“.

Nový QB, pár hráčov už bolo nalomených na koniec kariéry, trénerská zostava bola neistá a finančne to tiež nebolo vôbec jednoduché. Avšak naše veľké športové MNRX srdce, história, pevná vôľa a v neposlednom rade naši skalní a verní FANS nás spojili v jeden organizmus, ktorý to dotiahol až do AFL!

Aj vďaka Vám vážení fanúšikovia sme to spoločne dokázali!

Týmto by som sa teda rád poklonil v mene Bratislava MONARCHS našim partnerom, dobrovoľníkom, funkcionárom, trénerom, hráčom, našim dievčatám CHEERLEADERS MNRX, nášmu MÓRICOVI a našim fanúšikom za krásny rok 2017 a poprial len to najlepšie celej kráľovskej rodine, hlavne veľa zdravia a aby sme to nikdy nevzdali a bojovali bok po boku aj v roku 2018.

 

 

                                                                                                                                             Jozef Piťo

                                                                                                                                             Prezident klubu