Monarchs čaká domáca odveta so Steelsharks

piatok, 20. apríl 2018 20:01 Pavol Herčko
Monarchs čaká domáca odveta so Steelsharks
V nedeľu 22. apríla o 14:00 čaká na hráčov Bratislava Monarchs (0-4) tretí domáci zápas v rade. Na Štadióne ŠCP v Dúbravke privítajú hráčov Steelsharks Traun (1-3). V prvom tohtosezónnom vzájomnom zápase boli úspešnejší hráči Steelsharks, ktorí vyhrali pomerne presvedčivo 47:15. Panovníci budú mať pred domácim publikom možnosť na reparát a zabojujú o svoje prvé víťazstvo v AFL. To však proti papierovo ”najhrateľnejšiemu” súperovi nebude vôbec jednoduché.

Čo v zápase sledovať?
Steelsharks minulý víkend nestačili na hráčov SonicWall Rangers a po vyrovnanom priebehu nakoniec prehrali 40:56. Quarterback John Uribe (#5) v tomto zápase nahádzal 377 yardov, hodil 3 touchdowny a pre 2 touchdowny si dobehol krátkymi behmi. Bol jednoznačne najlepším hráčom na ihrisku a bude najväčšou hrozbou pre defense Monarchs, ktorá si bude musieť dať pozor predovšetkým na jeho dlhé prihrávky. V ofenzíve ho bude dopĺňať duo Running Backov Felix Stadler (#23) a Florian Nöhmayr (#20).

Panovníci prehrali v poslednom zápase na domácom štadióne proti Graz Giants 7:24. Jediný touchdown zaznamenal RB Crusoe Gongbay (#2) po prihrávke od QB Davida Vegu (#1). Monarchs sa zlepšujú zápas od zápasu, avšak môžu opäť doplatiť na nízku bodovú produktivitu - doterajším zápasovým maximom sú 2 touchdowny - a to je na AFL veru veľmi málo. Zápas proti Giants však ukázal, že pokiaľ má Vega dostatok času tak dokáže vymyslieť peknú akciu. Čím dlhšie bude offense na ihrisku, tým lepšie. Taktiež bude veľmi dôležité, aby obrana Monarchs dokázala súpera zatlačiť a prinútiť k odkopnutiu lopty (tzv. punt), prípadne k chybe v podobe interception. 

Monarchs budú mať v nedeľu vzhľadom na svoj rozpis jednu z posledných šancí zabojovať o svoje premiérové víťazstvo v AFL. Čaká ich súper, ktorého poznajú už zo svojho pôsobenia v AFL Division 1. V aktuálnom ročníku majú však lepšiu formu Steelsharks, no výhoda domáceho prostredia je na strane Monarchs. Tí však budú potrebovať aj Vašu podporu. Nezabudnite, nedeľa 22. apríl o 14:00 na Štadióne ŠCP v Dúbravke. Zápas bude vysielaný aj cez stream.
 
We Are…!