• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Monarchs cestujú do Viedne! Prekvapia Dragons?

štvrtok, 3. máj 2018 19:32 Pavol Herčko
Monarchs cestujú do Viedne! Prekvapia Dragons?
Po týždňovej prestávke čaká na tím Bratislava Monarchs (1-4) ďalší zápas v rakúskej AFL. V nedeľu 6. mája o 15:00 odohrajú na viedenskom štadióne Stadlau zápas proti domácim Danube Dragons (1-3). Bude to prvý vzájomný tohtosezónny zápas týchto tímov. Odveta je naplánovaná na 27. mája v Bratislave.

Dragons v aktuálnej sezóne nehrajú v úplne ideálnej forme, o čom svedčí aj nepriaznivé skóre 1 výhra a 3 prehry a len 79 skórovaných bodov. Pre porovnanie Monarchs skórovali o bod menej. V minulotýždňovom dohrávanom zápase prehrali Dragons na pôde Graz Giants po premrhaní 21 bodového náskoku 21:34. Monarchs si  doma poradili so Steelsharks Traun 36:28 a zaznamenali svoje premiérové víťazstvo v AFL.

Danube Dragons
Viedenský klub bol založený v roku 1985 pod názvom Klosterneuburg Mercenaries a patrí medzi najstaršie kluby v Rakúsku. Medzi najväčšie úspechy klubu patrí víťazstvo v Austrian Bowle XXVI v roku 2010. Domovským štadiónom je Stadlau, ktorého kapacita je približne 1500 miest. Tímové farby sú zelená a biela. Head Coach tímu je Stefan Pokorny.

Čo v zápase sledovať
Najväčšou hviezdou Dragons je americký Quarterback Chad Jeffries (#12). Jeffries je tzv. double threat QB, loptu dokáže nielen presne hodiť ale aj s ňou bežať pre zisk yardov. Behová hra a returny budú najväčšou hrozbou pre defense Monarchs. V prospech Dragons hrá aj domáce prostredie.

V drese Monarchs sa zápas od zápasu zlepšuje QB David Vega (#1). Vo víťaznom zápase proti Steelsharks zaznamenal 5 touchdownov, 4 passing a víťazný rushing touchdown. V prvom polčase spomínaného zápasu ofenzívne dominoval Runnign Back Crusoe Gongbay (#2). Táto overená spolupráca bude kľúčová aj v nedeľu. Na posledný výkon musí nadviazať aj defenzíva. Tá dokázala niekoľkokrát prinútiť Steelsharks k odkopu lopty a dala tak väčší priestor ofenzíve, čo prinieslo vytúžené touchdowny a víťazstvo. Nedeľný zápas vo Viedni bude pre Panovníkov náročný. V pozícií mierneho favorita sú skúsenejší Dragons, no ak Monarchs nadviažu na posledný výkon môžu súpera potrápiť a prekvapiť.

Ak plánujete prísť podporiť Panovníkov do Viedne tak bližšie informácie nájdete na Facebooku.  Zápas bude vysielaný aj online