• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Monarchs dostali od Vikings cennú lekciu

sobota, 9. jún 2018 11:31 Pavol Herčko
Monarchs dostali od Vikings cennú lekciu
Bratislava Monarchs (1-8) prehrali aj vo svojom poslednom domácom zápase svojej nováčikovskej sezóny AFL. Na domácom Štadióne ŠCP v Dúbravke nestačili na najslávnejší rakúsky tím Vienna Vikings (7-2) a prehrali jednoznačne 7:64. Bola to však cenná lekcia a skúsenosť, na ktorej môžu Panovníci ďalej stavať.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie hosťom z Viedne. Tí sa rýchlo dostali až pred end zone Monarchs a Quarterback Vikings Yannick Mayr (#14) si dobehol pre touchdown, 0:7. Následný útok Monrchs skončil odkopom lopty, ktorú vrátil Reece Horn (#18) tesne až pred end zone Panovníkov. Krátkym behom zvýšil skóre na 0:14 Marko Gagic (#5). Monarchs odpovedali na tento touchdown krásnou dlhou prihrávkou QB Davida Vegu (#1) na WR Ľuboša Paprčku (#85), 7:14. To boli však jediné body Monarchs v tomto zápase. Pri ďalšom útoku však zabrala obrana Panovníkov, ktorá dovolila Vikingom skórovať len field goal, 7:17.

V úvode druhej štvrtiny vyšiel Vikingom pekný fake punt a premenili dôležitý 4th down. Pobyt na ihrisku premenila ofenzíva Vikings na ďalší touchdown. QB Yannick Mayr si dobehol pre ďalší touchdown, 7:24. Ofenzívny drive Monarchs však skončil nevydareným puntom Mareka Beličku (#10), ktorého obrana Vikings zložila vo vlastnej end zone, tzv. safety a dva body pre Vikings, 7:26. Aby toho nebolo dosť, po odkope lopty sa ofenzíva Vikings tromi prihrávkami dostali až do end zone Monarchs. Výborne hrajúci WR Reece Horn si pripisuje ďalší touchdown, 7:33. Viedenskí Vikingovia pridali do polčasu ešte dva behové touchdowny. Najprv skóroval Islaam Amadu (#20) a potom svoj druhý touchdown pridal Marko Gagic. Tímy odchádzajú na polčasovú prestávku za rozhodnutého skóre 7:47.

Ďalšia zmena skóre nastala až v poslednom dejstve hry. Postupný útok celým ihriskom ukončili Vikings ďalším behovým touchdownom. QB Mayr si dobehol pre ďalší touchdown, 7:54. Posledným touchdownom Mayra bol pass na Mauricea Wappla (#6), 7:61. Na konečných 7:64 upravil field goalom Christopher Kappel (#2).

Štatistiky
Quarterback David Vega odohral jeden zo svojich najhorších zápasov v drese Monarchs. Skompletoval len 6 prihrávok zo 17 pokusov a hodil 1 interception. Na jeho obhajobu treba však povedať, že jeho WR častokrát nedokázali prihrávku chytiť, resp. udržať loptu v rukách. Dobrý zápas neodohrala ani offensive line, ktorá mala veľké problémy udržať bloky a dať tak Vegovi potrebný priestor a čas na prihrávku.

Jediný touchdown Monarchs skóroval po krásnej prihrávku Vegu WR Ľuboš Paprčka. Najlepším ofenzívnym hráčom bol opäť RB Crusoe Gongbay (#2), ktorý predviedol niekoľko veľmi pekných behov. V defenzíve Monarchs odohrali veľmi dobrý zápas univerzál Juraj Sanitra (#21) a Tomáš Púchovský (#26).

Posledný zápas sezóny 2018 AFL odohrajú Monarchs v Moedlingu proti Rangers. Zápas je na programe 16. júna o 15:00 a bude vysielaný aj cez stream.