• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Monarchs nestačili na Steelsharks

nedeľa, 1. apríl 2018 12:34 Pavol Herčko
Monarchs nestačili na Steelsharks
Ani v druhom zápase sezóny 2018 nedokázali Bratislava Monarchs zaznamenať svoje premiérové víťazstvo v rakúskej AFL. Tentokrát Panovníci nestačili na domácich Steelsharks a v Traune prehrali 15:47. Monarchs tak so skóre 0-2 (0 víťazstiev a 2 prehry, pozn.) zostávajú na poslednom mieste AFL.

Priebeh zápasu
Podobne ako minulý týždeň proti Raiders, ani tentokrát sa nepodarilo Monarchs zachytiť úvod zápasu a už po vyše minúte hry prehrávali 7:0. Obrane unikol Running Back Felix Stadler (#23) a 68 yadrový beh zakončil touchdownom. Monarchs v následnom drive nedokázali na skórovanie súpera odpovedať a získali len 4 yardy, a tak sa na ihrisko vrátila offense Steelsharks. Tá bola na ihrisku vyše päť minút a svoj posun po ihrisku zakončila ďalším touchdownom. Felix Stadler (#23) si 10 yardovým behom dobehol pre ďalší touchdown, 14:0. Podobne ako po prvom touchdowne domácich, ani teraz nedokázali Monarchs bodovo odpovedať a na ihrisko sa znovu dostal útok Steelsharks. V tomto drive sa podarilo Steelsharks skompletovať dôležitý 4th down (4. pokus o 1st down, pozn.), z ktorého rovno skórovali ďalší touchdown. Tentokrát americký Quarterback domácich John Uribe (#5) našiel prihrávkou Maria Wintera (#14) a ten 41 yardovú prihrávku premenil na ďalšie body pre domácich, 21:0.

V úvode druhej štvrtine sa Monarchs postupne prebojovali až pred end zone domácich a QB David Vega (#1) našiel krátkou prihrávkou Wide Receivera Tomáša Januschkeho (#15), touchdown Monarchs! Kicker Peter Brauner (#5) premieňa pokus o potvrdzovací bod (tzv. PAT), skóre je 7:21. Na skórovanie Monarchs odpovedali Steelsharks ďalším touchdownom. Vyše šesťminútový drive zakončil QB John Uribe (#5) prihrávkou na WR Davida Vörösa (#89), PAT nebol premenený. Tímy odchádzali na polčasovú prestávku za stavu 27:7.  

Úvod tretej štvrtiny nápadne pripomínal samotný úvod zápasu, kedy Felix Stadler (#23) ušiel všetkým obrancom a skóroval touchdown. Tentokrát však ubehol o 8 yardov menej (t.j. 60 yardový beh, pozn.) a zaznamenal svoj tretí touchdown v zápase. V následnom protiútoku predviedli Monarchs ďalší výborný drive. Offense bola na ihrisku vyše 6 minút a postupne prechádzala celým ihriskom až nakoniec bola prihrávka QB Davida Vegu (#1) zachytená Jürgenom Punzenbergerom (#7) (tzv. interception). Domáca offense ponúknutú príležitosť využila a QB John Uribe (#5) si po zemi prebehol pre touchdown, 41:7 pre Steelsharks.=

V úvode záverečnej štvrtiny nepremenili Monarchs dôležitý štvrtý down (4th down, pozn.) na svojej 30 yardovej líní a Steelsharks tak dostali výbornú pozíciu pre svoju offense. Skúsený QB domácich John Uribe (#5) túto príležitosť využil a prihrávkou našiel Christopha Engledera (#8) pre ďalší touchdown, 47:7. Monarchs sa ešte podarilo skorigovať nepriaznivé skóre touchdown passom QB Davida Vegu (#1) na WR Patrika Trischitza (#7) a premenením tzv. two point conversion na konečných 15:47 z pohľadu Monarchs. Záver zápasu sa už len dohrával a na ihrisku sa objavili aj niektorí nahradníci.

Povedali po zápase
Peter Meluš, Head Coach Monarchs: “Urobili sme priveľa chýb a to sa nesmie stávať. Po polčase sme sa zlepšili, avšak ani to nestačilo. Dôležité je, že sme sa nevzdali a bojovali sme. Bol to len náš druhý zápas, pracujeme na sebe, aby sme sa mohli tešiť z víťazstiev.”
Keith Sealund, Head Coach Steelsharks: “Som úplne očareným výkonom, ktorý moji chlapci podali. Našim cieľom nie je len víťaziť ale aj sa zlepšovať a tento pozitívny trend zaznamenávam. Chceme sa zlepšovať zápas od zápasu a dnes to bolo vidieť. Avšak stále je pred nami veľa roboty.”

Zaujali v zápase
QB Monarchs David Vega skompletoval len 15 prihrávok z 31 pokusov, pričom jedna z prihrávok skončila v súperových rukách (interception, pozn.). Po vzduchu nazbieral 143 yardov a 2 touchdowny. Jeho najobľúbenejším cieľom bol WR Patrik Trischitz, ktorý zachytil 5 prihrávok pre zisk 43 yardov a 1 touchdownu. Vo veľmi dobrej forme hrá aj WR Jakob Lukáč (#81), ktorý zachytil 2 prihrávky pre zisk 40 yardov. Ďalším dôležitým hráčom, ktorý posúval offense po ihrisku bol RB Crusoe Gongbay (#2). Aj keď neskóroval touchdown, nazbieral dôležitých 76 behových yardov a 18 passing yardov.

V obrane dominoval Defensive Back Cameron Smith (#6), ktorý zaznamenal 10 solo tackles (tzv. skládka súpera, pozn.) a 1 interception. Smith od príchodu do Bratislavy potvrdzuje svoju dominantnú rolu v defenzíve Panovníkov. Veľmi dobrý zápas odohral aj Linebacker Ivan Michalík (#48), ktorý k svojim 3 solo tackle pridal 2 asistované tackle. Defensive Linemen Peter Sokol (#89) si do štatistík pripísal jeden sack (zloženie QB s loptou vedúca k strate yardov, pozn.). Kompletné štatistiky sú dostupné na tomto odkaze.

V nedeľu 8. apríla o 14:00 čaká na Monarchs prvý domáci zápas v rámci AFL. Na Štadióne ŠCP v Dúbravke privítajú Panovníci tím Mödling Rangers. Tešíme sa na Vás a na Vašu podporu z tribúny!

We Are…!