• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Monarchs neudržali polčasový náskok a s Dragons prehrali

pondelok, 7. máj 2018 21:26 Pavol Herčko
Monarchs neudržali polčasový náskok a s Dragons prehrali
Tím Bratislava Monarchs (1-5) prehral v zápase rakúskej AFL na pôde tímu Danube Dragons (2-3) tesne 27:30. Do polčasu Panovníci viedli 20:7, po polčase však skúsenejší súper zabral a prekvapenie nepripustil. 

Priebeh zápasu
V úvode zápasu stratil loptu Running Back Monarchs Crusoe Gongbay (#2) a ofenzíva Dragons získanú príležitosť rýchlo využila na úvodný touchdown zápasu. Quarterback Dragons Chad Jeffries (#12) presne prihral Austinovi Barronovi (#13), 0:7 z pohľadu Monarchs. Offense Monarchs odpovedala pekným passom QB Davida Vegu (#1) na Wide Receivra Ľuboša Paprčku (#85), 7:7. Dragons následne začínali hlboko z vlastnej polovice a prihrávku QB Jeffriesa zachytil Defensive Back Marek Belička (#10). Výbornú pozíciu na fielde využili Monarchs na ďalší touchdown. QB Vega prihráva na WR Tomáša Januschkeho (#15), touchdown, 14:7. Po tomto momente dominovala na ihrisku defenzívna Monarchs, ktorá donútila Dragons dvakrát puntovať hlboko z vlastnej polovice ihriska. Bohužiaľ ofenzíva nedokázala získať dôležité 4th downy v red zone Dragons a skončila bez bodov. V týchto momentoch sa ukázala citeľná abencia zraneného Kickera Petra Braunera (#5). Po ďalšom punte od Dragons offense Monarchs skórovala ďalší touchdown. Vega nádherným dlhým passom našiel Paprčku, ktorý dobehol s loptou až do end zone, touchdown. Následný kick bol zblokovaný, polčasové skóre je 20:7 pre Monarchs. Prekvapivý, no zaslúžený výsledok. Nepremenené kľúčové 4th downy určite mrzia. 

Po polčase vstúpili do zápasu lepšie Dragons. Tým sa podarilo skórovať rýchly touchdown. RB Manuel Chytilek (#26) si do štatistík pripisuje 12 yardový touchdown. Dragons premieňajú aj two point conversion, 20:15. V následnom protiútoku ofenzíva Monarchs sebavedomo postupovala až do red zone Dragons. Bohužiaľ ďalší kľúčový 4th down zostal nepremenený a ofenzívny drive bez bodov. Skúsenejší Dragons ponúknútú možnosť ísť do vedenia využili a QB Jeffries prihráva na ďalší touchdown. WR Philipp Haun (#80) zachytáva jeho 9 yardovú prihrávku, two point conversion premenená, Dragons tak idú do trojbodového vedenia 23:20. Ďalší ofenzívny drive Monarchs končí nepremeneným 4th downom. Následný Dragons však končí touchdownom a skóre sa mení na 30:20. RB Chytilek si pripisuje ďalší behový touchdown. Panovníkom sa v závere ešte podarilo skorigovať skóre po touchdownovej prihrávke QB Vegu na WR Paprčku, 30:27. Koniec zápasu, Dragons doma v napínavom a vyrovnanom zápase porážajú Monarchs 30:27.

Výsledok zápasu určite mrzí, keďže víťazstvo nebolo ďaleko. V prvom polčase boli Monarchs lepším tímom a mali priebeh zápasu vo svojich rukách. Avšak skúsenosti z ťažkých zápasov boli na strane domácich Dragons a podarilo sa im zvrátiť výsledok zápasu vo svoj prospech. 

Štatistiky
QB Monarchs David Vega (#1) zaznamenal v zápase štatistiky 41-27-0 (pokusy-skompletované prihrávky-interception), 275 passing a 29 behových yardov a 4 touchdowny. Spoľahlivo fungovala Vegova spolupráca s krajanom RB Crusoe Gongbayom (#2). Ten nazbieral 54 behových a 17 passing yardov a bol kľučovým hráčom pri 3rd downoch. Treba však povedať, že na Gongbaya si začínajú obrany súperov dávať čoraz väčší pozor. V ofenzíve výborne fungovala spolupráca Vegu s WR Ľubošom Paprčkom (#85). Ten si do štatistík pripisuje 151 zachytených yardov v 8 pokusoch a 3 touchdowny.  Jeden touchdown zaznamenal aj WR Tomáš Januschke (#15).

V obrane sa niekokoľkými peknými zákrokmi, tzv. tackle, predviedol DB Cameron Smith (#6). Veľmi dobrý zápas odohral aj DB Marek Belička (#10), ktorý zaznamenal interception (zachytenie prihrávky súpera, pozn.), ktorá následne viedla k touchdownu. Jeden quarterback sack (zloženie QB s loptou, pozn.) zaznamenal DB Štefan Slovák (#36). Defense treba pochváliť za prvý polčas, kedy niekoľkokrát donútila Dragons k odkopu lopty a získala veľmi dobrú pozíciu pre offense. V druhom polčase mala však značné problémy zastavovať progres Dragons. 

Kompletné zápasové štatistiky sú dostupné na tomto odkaze.

Ďalší zápas AFL odohrajú Monarchs už túto sobotu 12. mája v slovinskej Ľubľane proti domácim Ljubljana Silverhawks

We Are...!