• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Monarchs porazili Steelsharks a tešia sa z historického víťazstva!

pondelok, 23. apríl 2018 18:45 Pavol Herčko
Monarchs porazili Steelsharks a tešia sa z historického víťazstva!
Bratislava Monarchs vyhrali svoj prvý zápas v AFL! Na domácom Štadióne ŠCP v bratislavskej Dúbravke porazili tím Steelsharks Traun (1-4) pomerom 36:28. Monarchs (1-4) tak oplatili súperovi prehru z Week 2, kedy Panovníci v Traune prehrali pomerne jednoznačne 15:47. 

Priebeh zápasu
Monarchs vyhrali úvodný los a rozhodli sa odkopávať loptu, resp. príjmať v druhom polčase. Skóre zápasu otvorili hostia. Running Back Steelsharks Felix Stadler (#23) zakončil úvodny drive hostí touchdownom, 0:7. Monarchs odpovedali overenou spoluprácou Quaterbacka Davida Vegu (#1) a RB Crusoe Gongbaya (#2), 7:7. Následne zabrala defenzíva Monarchs, ktorá donútila súpera k puntu (odkopnutie lopty súperovi, pozn.) a získala výhodnú pozíciu pre Davida Vegu. Vega našiel Gongbaya a ten dobehol pre ďalší touchdown, 14:7. Monarchs sa dostali prvýkrát v sezóne do vedenia. V ďalšom priebehu zápasu držala Steelsharks mimo bodov defense Panovníkov.

Po polčase využil David Vega výbornú pozíciu, vďaka special teams, a v end zone Steelsharks našiel krásnou prihrávkou Wide Receivra Ľuboša Paprčku (#85), 28:7 pre Monarchs. Na tento touchdown odpovedali Steelsharks touchdownom, 28:14. V úvode štvrtej štvrtiny ušiel obrane Monarchs Florian Nöhmayr (#20) a 44 yardový beh zakončil touchdownom, 28:21. Následný 43 yardový punt Petra Braunera (#5) bol vrátený až do end zone Panovníkov, touchdown Steeksharks. Kenzo Mandl (#81) si pripisuje punt return touchdown, 28:28. Žiaľ pri tomto momente sa Peter Brauner zranil. Záverečný a postupný ofenzívny drive Monarchs najprv skončil neúspešným field goalom (kop z poľa za tri body, pozn.). V tom momente však rozhodcovia vyhodili žltú vlajočku. Verdikt znel running into kicker, penalta. Takýto napínavný záver ešte ŠCP nezažilo! Na ihrisko sa vrátil David Vega a zo skrátenej vzdialenosti k end zone si dobehol pre víťazný touchdown, 34:28! Pokus o dva body bol úspešný, Ľuboš Paprčka zachytil prihrávku od Davida Vegu, konečný výsledok po napínavnom závere je 36:28. Monarchs pred výbornou domácou kulisou oslavovali svoje prvé víťazstvo v rakúskej AFL.

Štatistiky
QB David Vega  (#1) odohral svoj najlepší zápas v drese Monarchs. Neskompletoval len 8 prihrávok, do štatistík si zapisuje 33-25-0 (pokusy-skompletované prihrávky-interception). Nahádzal 290 yardov a získal 4 touchdowny. Nebál sa nechať si loptu a zabehnúť pre zisk yardov. Výborne fungovala jeho spolupráca s WR Ľubošom Paprčkom (#85) a Jurajom Sanitrom (#21). Prvý menovaný skóroval 2 touchdowny a obaja boli pri väčšine dôležitých momentoch zápasu. Výborne opäť fungovala spolupráca Vegu a RB Crusoe Gongbaya (#2). Gongbay bol ústrednou postavou prvého polčasu. Do štatistík si pripisuje ďalšie dva passové touchdowny. Zápas však nedohral. Veľmi dobre v tomto zápase zapracovala celá defenzíva, ktorá niekoľkokrát dokázala vytlačiť súperovu offense z ihriska. Matúš Radev (#95) a Peter Sokol (#96) si pripísali po jednom quarterback sacku (zloženie qb súpera s loptou, pozn.).

Bratislava Monarchs (1-4) odohrajú najbližší zápas až o dva týždne na pôde viedenských Danube Dragons (1-2). Tí budú dohrávať budúci víkend zápas proti Graz Giants (1-3).  Ďakujeme za Vašu podporu!

We Are...!