• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Monarchs pred domácim publikom nestačili na Dragons

utorok, 29. máj 2018 23:00 Pavol Herčko
Monarchs pred domácim publikom nestačili na Dragons
Tím Bratislava Monarchs nenadviazal na výkon z prvého vzájomného zápasu s tímom Danube Dragons a na domáčom štadióne prehrali jednoznačne 12:38. Dragons sa na Monarchs veľmi dobre pripravili, kontrolovali celý priebeh zápasu a nepripustili žiadne prekvapenie. Vítažstvom si Dragons (4-3) udržali šancu na postup do play-off. Monarchs (1-7) zostávajú s jedinou výhrou na poslednom mieste.

Do vedenia v zápase sa dostali Dragons po šťastnom momente, kedy Dominik Mattes zakryl vypadnutnú loptu RB Lukasa Golda v end zone, 0:7. V druhej štvrtine si pripísali prvé body aj Monarchs. Výborne hrajúci Crusoe Gongay si dobehol pre 2-yardový touchdown. Následny extra point nebol premenený 6:7. V následnom drive skórovali Dragons ďalší touchdown. Manuel Chytilek si dobehol pre touchdown, 6:14. Monarchs však odpovedajú, QB David Vega nachádza krásnym passom Ľuboša Paprčku, touchdown, 12:14. Podobným spôsobom však odpovedali aj Draci. QB Chad Jeffries našiel dlhým passom Philippa Hauna, 12:21.

Po polčasovej prestávke začali lepšie hostia, ktorí skórovali ďalší touchdown. Pass Chada Jeffriesa dopravil do end zone Austin Barron, 12:28. Monarchs na tento touchdown už nedokázali bodovo odpovedať. Následný drive Dragons zakončil behom samotný QB Jeffries, 12:35. Skóre na konečných 12:38 upravil premeneným field goalom Markus Mair.

Kľúčovým faktorom zápasu bolo premieňanie 3rd downov, ktoré lepšie vychádzalo Drakom - skompletovali až 9 zo 14 tretích pokusov (3rd down), zatiaľ čo Monarchs skompletovali len 3 zo 7 pokusov a vačsina ich pokusov skončila odkopom lopty.

V nedeľu 3. júna vyvrcholí domáca sezóna Monarchs zápasom s najznámejším a jedným z najlepších timov Európy, s Vienna Vikings. Všetkých Vás srdečne pozývame na tento footballový sviatok.