• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Monarchs privítajú doma Giants

piatok, 13. apríl 2018 18:23 Pavol Herčko
Monarchs privítajú doma Giants
V druhom domácom zápase sezóny privítajú Bratislava Monarchs klub Graz Giants. Úvodný výkop zápasu je naplánovaný na 15. apríla o 14:00 na Štadióne ŠCP v Dúbravke. V súboji tímov, ktoré v doterajšom priebehu sezóny ešte neokúsili chuť víťazstva budú favoritom hostia. “Pre nás je to zápas, ktorý musíme bezpodmienečne vyhrať. Mali sme náročný úvod sezóny a nehrali sme dostatočne dobre. Aj napriek zraneniam však očakávame naše prvé tohtosezónne víťazstvo. Uvedomujeme si však, že sa nebude rodiť ľahko,” dodal Head Coach Giants Martin Kocian pre portál Football-Austria.com.

Projekt Spielberg Graz Giants
Klubová história sa začala písať v roku 1981, kedy vznikol tím 1. Grazer Football Team. Už po piatich rokoch od svojho vzniku, v roku 1986, vyhrali hráči Grazu svoj prvý Austrian Bowl. To bol však len začiatok ich dynastie a ďalších 5 rokov víťazili iba Giants. Okrem týchto 6 titulov zaznamenali ešte ďalšie 4, ku ktorým pridali aj 3 tituly v EFAF Cupe.  Posledný veľký úspech, víťazstvo v Austrian Bowle, zaznemanali Giants v roku 2008. Domovským štadiónom Giants je štadión ASKÖ-Stadion Graz-Eggenberg. Head Coach tímu je Martin Kocian.

Čo v zápase sledovať?
Giants odštartovali sezónu zápasmi s najsilnejšími mužstvami AFL, najprv doma proti Vienna Vikings (32:45) a potom v Insbrucku proti Swarco Raiders (14:41). Monarchs minulý týždeň nestačili na SonicWall Rangers (14:49), v drese ktorých exceloval QB Dylan Potts (#10) a robil domácej obrane obrovské problémy. Najväčší otáznik však visí na zdravotným stavom Quarterbacka Giants Brandona Goruscha (#13), ktorý si v zápase proti Raiders zranil rameno a jeho štart v nedeľnom zápase je stále otázny. Zápas s Raiders dohrával na pozícií Quarterbacka Philipp Sommer (#4), ktorý však s loptou viac behal ako ju hádzal (17 behových pokusov pre zisk 120 yardov a 1 touchdown). Giants sú však veľmi skúseným tímom a patria medzi najlepšie rakúske kluby, takže či už bude na pozícií QB Gorusch alebo Sommer budú veľmi náročným súperom a preveria obranu vzduchom aj po zemi.

V drese Monarchs sa proti Rangers dočkal svojho prvého touchdownu Running Back Crusoe Gongbay (#2). Ten bol minulú nedeľu najproduktívnejším ofenzívnym hráčom Panovníkov a jeho zapojenie do passovej hry slávilo úspech v podobe dvoch passing touchdownov. To je na AFL však stále málo a silná defenzíva Giants nedá americkej dvojici v drese Monarchs QB David Vega (#1) a RB Crusoe Gongbay (#2) toľko priestoru na spoluprácu. Pre Panovníkov bude veľmi dôležité zachytiť úvod zápasu, držať sa v zápase čo najdlhšie, ale hlavne sa čo najviac naučiť od jedného z najlepších rakúskych tímov.

Panovníci budú potrebovať Vašu podporu aj túto nedeľu. Výkop zápasu je plánovaný na 15. apríla o 14:00 na Štadióne ŠCP v Dúbravke. Tešíme sa na Vás a Vašu podporu. Dostupný bude aj stream na tomto odkaze.

We Are…!