• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Monarchs s najnižšou prehrou, nestačili na Giants

utorok, 17. apríl 2018 18:53 Pavol Herčko
Monarchs s najnižšou prehrou, nestačili na Giants
Nováčik AFL Bratislava Monarchs prehral aj v štvrtom zápase sezóny 2018. Na domácom štadióne podľahli Graz Giants 7:24. Monarchs (0-4) zostávajú so skóre 42:161 na poslednom mieste AFL. Giants (1-2) zaznamenali svoje premiérove víťazstvo v aktuálnom ročníku AFL. V drese Giants nastúpil namiesto zraneného Quarterbacka Brandona Goruscha (#13) ofenzívny koordinátor (OC) Robert Gallik (#10). 

Priebeh zápasu
Úvod zápasu patril hosťom, ktorý premenili prvý punt domácich na touchdown. Tony Godbolt (#5) si do štatistík pripísal punt return touchdown, 0:7 z pohľadu domácich. Monarchs na tento touchdown odpovedali výborným drivom a vyrovnali skóre zápasu. Opäť výborne zafungovala spolupráca QB Davida Vegu (#1) a RB Crusoe Gongbaya (#2), 7:7. V druhej štvrtine poslal do vedenia Giants RB Alexander Sanz (#1), 7:14. Sanz so 125 nabehanými (rushing, pozn.) yardami a 1 touchdownom patril medzi najlepších hráčov na ihrisku.

Úvod druhej polovice zápasu vyšiel opäť lepšie hosťom. Kicker Christopher Mangge (#5) premenil 40 yardový field goal (kop z ihriska na bránu, pozn.), 7:17. Monarchs už v zápase nedokázali skórovať. Giants pridali ešte jeden touchdown. QB Gallik (#10) prihral loptu na WR Floriana Bierbaumera (#89). Zápas sa končí, výsledné skóre je 7:24. Monarchs tak aj naďalej čakajú na svoje prvé víťazstvo v AFL. Podali však bojovný výkon a s ostrieľanejším súperom dokázali držať krok. 

Štatistiky
Domáci Quarterback David Vega (#1) zaznamenal 21 skompletovaných prihrávok z 28 pokusov. Do štatistík si pripisuje 207 passing yardov a 1 touchdown. Passing touchdown, tretí v tejto sezóne, si do štatistík zapísal Running Back Crusoe Gongbay (#2). Zaujal aj pekným 30 yardovým behom, celkovo nazbieral 49 rushing yardov a 88 passing yardov. Jednu interception (zachytenie súperovej prihrávky, pozn.) zaznemenal Defensive Back Cameron Smith (#6). Dobrý zápas však odohrala celá obrana podporovaná domácimi fans.

V nedeľu 22. apríla o 14:00 privítajú Bratislava Monarchs (0-4) na Štadióne ŠCP v Dúbravke tím Steelsharks Traun (1-3). Panovníci v tejto sezóne so Steelsharks už hrali. Na ich štadióne prehrali 15:47 a pred domácim publikom sa budú určite chcieť revanšovať. Berte to ako pozvánku na nedeľu :-) Tešíme na Vašu podporu. Zápas bude dostupný aj na streame.

We Are...!