• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Monarchs sa vracajú domov!

štvrtok, 5. apríl 2018 18:57 Pavol Herčko
Monarchs sa vracajú domov!
AFL prichádza do Bratislavy! Po dvoch prehratých, no poučných zápasoch na ihriskách súperov sa hráči Bratislava Monarchs konečne predstavia pred domácim publikom. V treťom hracom týždni (Week 3, pozn.) privítajú Monarchs na Štadióne ŠCP v Dúbravke tím SonicWall Rangers Mödling. Zápas sa uskutoční v nedeľu 8. apríla o 13:45. Dress code je už tradične modrá!

SonicWall Rangers Mödling
História klubu siaha do roku 1986. Vtedy vznikol tím Blue Rangers Schwarzenau, ktorý sa v roku 2006 presťahoval do Mödlingu. Za svoje 12-ročné obdobie pôsobenia v Mödlingu si Rangers zažili toho neúrekom. Najprv sa prebojovali z AFL Div II do AFL, a následne sa z AFL odhlásili. Potom ich teda čakala tá istá cesta z Div II do AFL znovu. Účastníkom AFL sú od sezóny 2016. V posledných dvoch sezónach im play-off uniklo vždy prehrou v zápase o divokú kartu (Wild Card). Tím hráva svoje domáce zápasy na Štadióne Mödling, ktoré kapacita je 2999 miest. Head Coach tímu je Armin Schneider.

Čo v zápase sledovať
Rangers v aktuálnom ročníku odohrali doposiaľ len jeden zápas. Na svojom štadióne nestačili na favorizovaných Raiders a prehrali 14:49. Najlepším hráčom Rangers bol jednoznačne QB Dylan Potts (#10). Potts skompletoval 15 z 32 prihrávok pre zisk 221 yardov a 1 touchdownu a hodil 2 interception (zachytenie prihrávky súperom, pozn.). Potts je však veľmi silný v behovej hre - proti Raiders mal 23 behov pre zisk 194 yardov a určite bude najväčšou hrozbou pre obranu Monarchs. Tá má najväčšie problémy práve s behovou hrou - Raiders proti Monarchs nabehali 351 yardov, Steelsharks nabehali 361 yardov a skórovali 4 behové touchdowny. Teraz však Monarchs čaká domáce prostredie a už klasicky silná podpora fanúšikov, ktorá by mohla strhnúť hráčov k lepšiemu výkonu. Jednou z hlavných zápletiek nedeľného zápasu tak bude súboj medzi mobilným QB Rangers Pottsom a defenzívou Panovníkov.

Viac sa však očakáva aj od ofenzívy Monarchs vedenej QB Davidom Vegom (#1). Offense doposiaľ skórovala len 3 touchdowny, všetky po prihrávkach od Vegu. Ten dokopy nahádzal 316 yardov, 1 interception a celkovo má len 55% úspešnosť skompletovania prihrávok. Treba však povedať, že to bol len jeho druhý zápas v drese Monarchs a potrebuje sa s tímom zohrať. Defenzíva Rangers mala však veľké problémy práve s passovou hrou Raiders, tí skórovali 5 touchdownov po prihrávkach. Vegovi by teda nedeľňajší súper mohol vyhovovať. Ofenzívne bremeno však neleží len na Vegovi. Americký Running Back Crusoe Gongbay (#2) nabehal v dvoch zápasoch 143 yardov, no na svoj prvý touchdown stále čaká. Proti defenzíve Rangers, ktorá vie byť efektívna práve proti behovej hre, to nebude mať jednoduché, no Panovníci potrebujú jeho touchdowny. Kľúčové pre úspech v zápase bude, aby sa ofenzíva Monarchs čo najdlhšie držala na lopte a postupovala smerom k súperovej end zone pre zisk dôležitých bodov.

Domáce prostredie zohrá v zápase veľkú rolu. Túto výhodu budú mať Monarchs, ktorý sa môžu tešiť na silnú podporu svojich fans a práve publikum by mohlo strhnúť hráčov k lepšiemu výkonu. Nezabudnite, Panovníci potrebujú Vašu podporu už v nedeľu 8. apríla o 13:45 na Štadióne ŠCP v Dúbravke. Pre tých, ktorý nebudú môcť prísť na štadión bude dostupný aj internetový prenos na tomto odkaze

We Are…!