• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Monarchs v domácej premiére s prehrou

pondelok, 9. apríl 2018 17:25 Pavol Herčko
Monarchs v domácej premiére s prehrou
Po dvoch zápasoch na ihriskách súperov sa Bratislava Monarchs prvýkrát predstavili pred domácim publikom na Štadióne ŠCP v Dúbravke. Bratislava tak prvýkrát zažila zápas AFL! V domácej premiére pred búrlivou kulisou však Panovníci nestačili na hráčov SonicWall Rangers Mödling a prehrali 14:49.
 
Priebeh zápasu
Panovníkom vstup do zápasu nevyšiel podľa predstáv a úvode zápasu prehrávali 0:14. Za Rangers zaúradovala dvojica QB Dylan Potts (#10) a WR Roman Namdar (#3). V následnom drive Monarchs postupovali celým ihriskom, bohužiaľ prihrávka QB Davida Vegu (#1) do end zone súpera skončila v rukách súpera Clemensa Voitha (#35). Táto interception určite zamrzela. Rangers tak začínali hlboko vo svojej polovici ihriska. V tomto momente zabrali defenzíva a fanúšikovia domácich, ktorý prinútili súpera k odkopu lopty (tzv. punt). Offense Monarchs dostala výbornú pozíciu na ihrisku a využila ju na 42 yardový passový touchdown RB Crusoe Gongbaya (#2), 7:14. Na prvý domáci touchdown Panovníkov opäť odpovedala dvojica Potts - Namdar, 7:21. Išlo však o sporný moment, pretože ani podľa dostupného videozáznamu nie je preukázateľné či Namdar loptu chytil a mal pod kontrolou (tzv. skompletoval catch, pozn.) ešte v ihrisku alebo až mimo neho. Monarchs hnaní domácimi fanúšikmi však stále držali krok so skúsenejším súperom a skórovali veľmi dôležitý kontaktný touchdown. Opäť zafungovala spolupráca američanov Vegu a Gongbaya, 14:21. Po tomto touchdowne Panovníkov sa však zmenil zápas na tzv. One Man Show v hlavnej úlohe s Quarterbackom hostí Dylanom Pottsom (#1). Ten potvrdil predzápasové obavy a štyrmi behovými touchdownmi “rozobral” obranu domácich. Za zmienku stoja 77 a 64 yardové behové touchdowny. Okrem toho predviedol niekoľko krásnych prihrávok, ktoré znamenali tri passové touchdony. Zápas sa končí so skóre 14:49...krutý, no spravodlivý výsledok.

Štatistiky
QB David Vega (#1) skompletoval z 31pokusov 20 prihrávok pre zisk 194 yardov a 2 touchdowny, okrem toho zaznamenal aj 1 interception. Offensive line mu častokrát nedokázala vytvoriť dostatočnú ochranu v dôsledku čoho bol až štyrikrát sackovaný a častokrát bol aj nútený s loptou bežať. Najlepšie mu fungovala spolupráca s RB Crusoe Gongbayom (#2), ten zaznamenal 110 zachytených yardov a 2 passové touchdowny. Na tejto spolupráci možno stavať aj v budúcnosti. Po zemi to však americkému Running Backovi veľmi nešlo a v 15 behových pokusoch nazbieral len 24 yardov. V defenzíve zaujal Defensive Back Marek Belička (#33), ktorý si do štatistík pripísal 4 tackle (zloženie súpera, pozn.) a bol tak najčastejšie “tacklujúcim” hráčom Panovníkov.

Monarchs dokázali s Rangers držať krok a hrať vyrovnanú partiu až do polovice tretej štvrtiny pokým nezačal úradovať QB hostí Potts. Jeden zápas sa skončil a Monarchs sa už teraz pripravujú na ďalšieho súpera. Ďakujeme za Vašu podporu!

Ďalším súperom Monarchs v rámci trojtýždňového domáceho rozpisu AFL bude tím Graz Giants. Zápas sa uskutoční1 15. apríla o 14:00 na Štadióne ŠCP v Dúbravke. Veríme, že nás prídete opäť podporiť! Dostupný bude aj online stream.

We Are...!