• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Monarchs zabojujú o prvé víťazstvo proti Steelsharks

štvrtok, 29. marec 2018 13:50 Pavol Herčko
Monarchs zabojujú o prvé víťazstvo proti Steelsharks
Po minulotýždňovom debute v AFL čaká na tím Bratislava Monarchs ďalší zápas na ihrisku súpera. V sobotu 31. marca si Monarchs zmerajú sily s tímom Steelsharks Traun. Výkop zápasu je plánovaný na 17:00 v HAKA Arene v Traune.

Steelsharks Traun
História tohto klubu sa začala písať v roku 2000, kedy sa tímy Steelers Linz a Sharks Leonding zlúčili a vznikli tak Steelsharks. Na rakúskej footballovej mape tak pribudol ďalší silný tím. Jednou z najúspešnejších sezón tímu bol ročník 2016, kedy Steelsharks zvíťazili v  Silver Bowle XIX. Vo finále AFL Division 1 si Steelsharks poradili s Vienna Knights 12:7 a zabezpečili si tak postup do AFL. V rovnakej sezóne sa im na ceste za titulom do cesty postavili práve Monarchs. Veľmi vyrovnaný zápas nakoniec Monarchs v závere prehrali tesne 35:39. V nasledujúcej sezóne sa šampiónmi AFL Division 1 stali práve Monarchs a teraz si tímy zmerajú sily v prvom z dvoch tohtosezónnych vzájomných zápasov AFL. Zápas sa bude hrať na domovskom štadióne Steelsharks HAKA Arene. Kapacita štadiónu je 5 500 miest.

Vo svojom premiérovom ročníku v AFL skončili Steelsharks so skóre 1-9 (1 víťazstvo a 9 prehier, pozn.) na predposlednom mieste 7. mieste a play-off im uniklo. Podobne ako Monarchs, tak aj Steelsharks začínali sezónu 2018 na ihrisku súpera. Zatiaľ čo Monarchs podľahli Swarco Raiders 6:65, Steelsharks zase nestačili na Vienna Vikings 14:68. Práve sobotný zápas bude pre oba tímy prvým, v ktorom budú mať reálnu šancu zaznamenať svoje prvé tohtosezónne víťazstvo.

Players To Watch
Novým Quarterbackom Steelsharks je američan John Uribe (#5), ktorý do tímu prišiel pred touto sezónou z tímu účastníka nemeckej GFL Hamburg Huskies. V sezóne 2017 zaznamenal v drese Huskies 2300 passing yards a 21 touchdownov a výraznou mierou sa podieľal na udržaní sa tímu v najvyššej nemeckej lige. Jeho premiérový zápas v drese Steelsharks mu však veľmi nevyšiel. Z 27 pokusov skompletoval len 14 prihrávok pre zisk 82 yardov a hodil 3 interceptions (zachytenie prihrávky súperom, pozn.). Podobne ako QB Monarchs David Vega (#1), aj Uribe sa musí najprv so svojim novými spoluhráčmi zohrať.

V zápase proti Vikings ťahali ofenzívu Steelsharks predovšetkým Running Back-ovia Florian Nöhmayr (#20) a Felix Stadler (#23). Obaja zaznamenali po jednom touchdowne a dokopy 131 yardov. V defenzíve stojí za pozornosť Defensive Back Kenzo Mandl (#81), ktorý proti Vikings zaznamenal celkovo 4 tackle (položenie/skládka súpera s loptou, pozn.) - 2 solo a 4 asistované tackle (assist tackle sa počíta za 0.5 bodu, pozn.).

Po neúspešnom minulotýždňovom vstupe do sezóny budú chcieť oba tímy zvíťaziť, čo je zárukou veľmi vyrovnaného a kvalitného zápasu, v ktorom budú rozhodovať detaily. Výhodu domáceho prostredia a skúsenosti z AFL sú na strane Steelsharks, avšak odhodlanie a chuť víťaziť je zo strany Monarchs veľmi silná. Ak teda ešte nemáte program na túto sobotu, spravte si výlet do Traunu a príďte podporiť Panovníkov! Zápas bude vysielaný aj online na tomto odkaze.

We Are…!