• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Zápas Monarchs proti Silverhawks predčasne ukončila búrka.

nedeľa, 13. máj 2018 15:07 Pavol Herčko
Zápas Monarchs proti Silverhawks predčasne ukončila búrka.
Článok sme aktualizovali

Vedenie AFL rozhodlo, že predčasne ukončený zápas medzi Ljubljana Silverhawks a Bratislava Monarchs sa opakovať nebude a platí dosiahnutý výsledok 42:20. Monarchs tak zaznamenali svoju šiestu prehru a s jednou výhrou a skóre 125:261 sú na poslednom mieste ligovej tabuľky.

QB David Vega (#1) si do štatistík pripisuje 2 touchdowny, 245 passing yards a 14 skompletovaných prihrávok z 20 pokusov. Jeho dve touchdownové prihrávky zachytil WR Ľuboš Paprčka (#81). Behový touchdown zaznamenal RB Crusoe Gongbay (#2).

Monarchs už túto nedeľu 27. mája privítajú na svojom štadióne ŠCP v Dúbravke tím Danube Dragons. Monarchs prvý tohtosezónny zápas s Dragons prehrali tesne 27:30. V domácom prostredí budú mať výbornú príležitosť na reparát.

Pôvodný text

Sobotný zápas AFL medzi Bratislava Monarchs a Ljubljana Silverhawks bol pre nepriaznivé počasie predčasne ukončený. Už od úvodu zápasu sa nad slovinským hlavným mestom tiahla čierňava oblakov. Blesky a dážď sa však objavovali len v diaľke a zápas tak prebiehal až do polčasu. 

Druhá polovica zápasu sa začala s viac ako hodinovým oneskorením, kedy sa čakalo na príchod záchrannej služby, bez ktorej nie je možné pokračovať v hre. Zápas potom pokračoval len približne minútu. Nad štadión prišla búrka a začal hustý lejak, rozhodcovia ukončujú zápas za stavu 42:20 v prospech Silverhawks. Záznam zo zápasu je dostupný na tomto odkaze.

Podľa pravidiel AFL sa zápasy ukončené pre búrku musia opakovať. To by znamenalo, že Monarchs by museli znovu cestovať na zápas do Ľubľany a odohrať zápas od stavu 0:0. Kurióznym a zároveň nebezpečným momentom zápasu bol aj pád bránky. Tá našťastie nikoho nezranila.

O výsledku zápasu, respektíve o opakovaní zápasu rozhodne rakúska footballová asociácia (AFBÖ) ako riadiaci orgán AFL. O konečnom zápasovom rezultáte a verdikte AFBÖ vás budeme infomovať.