• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Gavin Campbell, nový defenzívny koordinátor Monarchs

nedeľa, 10. február 2019 20:48 Pavol Herčko
Gavin Campbell, nový defenzívny koordinátor Monarchs Foto Monarchs Facebook
Prvým z tohtoročných amerických importov, ktorých vám predstavíme je rodák z Kalifornie Gavin Campbell. Tridsaťdeväťročný Campbell bude zastávať v tíme pozíciu defenzívneho koordinátora.

Campbell hrá americký futbal odmalička. Na strednej škole hrával ako Defensive Back a Long Snapper. Po strednej škole strávil osem rokov v americkej armáde. Po skončení služby získal štipendium na Univerzite Kentucky State, kde hrával na poste Long Snappera.

Na Kentucky State University sa začala aj jeho trénerská kariéra. Vyskúšal si viacero defenzívnych pozičných trénerských funkcií vo viacerých univerzitných tímoch. V roku 2013 dostal prvú ponuku z Európy, od francúzskeho tímu Aix Argos.

Trénerské skúsenosti má z poľskej, španielskej, filipínskej, ukrajinskej, či litovskej ligy. Ako tréner získal päť národných titulov v štyroch rôznych krajinách (Aix Argos, Francúzsko; Valencia Firebats, Španielsko; Kharkov Atlantes, Ukajina; Manilla Wolves, Filipíny).

Do Bratislavy prichádza z poľského tímu Gdynia Seahawks, v ktorom pôsobil ako Special Team Coordinator a zároveň bol Head Coach a Defensive Coordinator B-Tímu. “Prijať ponuku Monarchs bolo pre mňa jedným z najjednoduchších profesijných rozhodnutí. Keď si hľadám klub tak zohľadňujem tri faktory. Mesto, v ktorom klub pôsobí, ambície klubu a chuť tímu sa zlepšovať sa,” dodal Campbell pre tímový web. “Bratislava je jedným z mojich top 5 miest na svete, takže to je argument sám o sebe. Po rozhovoroch s vedením klubu mi bolo jasné, že Monarchs je húževnaté mužstvo a bez ohľadu na to, akí sú dobrí, chcú sa neustále zlepšovať.”

Minuloročná sezóna v AFL nastavila tímu zrkadlo a odhalilo rezervy. Campbell je prvým americkým importom, ktorý sa stal súčasťou trénerského tímu Monarchs. Do tímu prináša svoje bohaté dlhoročné skúsenosti,“uvedomujem si očakávania,” povedal Campbell a doplnil, “chcem vytvoriť takú defenzívnu schému, ktorá z nás urobí konkurencieschopný tím v AFL Division 1 a SFL. Fanúšikovia sa môžu tešiť na obranu, ktorá bude vytvárať turnovers a získavať loptu pre offense. Okrem toho sa budeme neustále sústrediť na základy a zlepšovať sa.”

Gavin, welcome to Monarchs Family!