• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

PREVIEW: Monarchs na úvod sezóny proti Invaders

štvrtok, 28. marec 2019 19:10 Pavol Herčko
PREVIEW: Monarchs na úvod sezóny proti Invaders
Sezóna 2019 je konečne tu! Hráči Bratislava Monarchs nastúpia v nedeľu 31. marca v preloženom zápase v rámci AFL Division I proti tímu Sankt Pölten Invaders. Zápas sa mal pôvodne odohrať o týždeň skôr, avšak ihrisko na ŠCP nebolo technicky spôsobilé a tak bol zápas preložený. V spolupráci so Slovenskou Technickou Univerzitou a Mladou Gardou sa podarilo nájsť náhradné riešenie - Atleticky Areál Mladá Garda. Výkop zápasu je plánovaný na 14:00 hod, brány do areálu budú otvorené od 13:00 hod. Bližšie informácie o mieste konania nájdete v evente.

St. Pölten Invaders
Invaders sú klubom s bohatou históriou siahajúcou do septembra 1986. Prvý domáci zápas odohral tím v máji 1987 pred 700 divákmi. Najväčší úspech dosiahli Invaders v roku 2009 kedy zvíťazili v Silver Bowle a postúpili do AFL. Vo svojej jedinej sezóne v AFL skončili na 6. mieste. Head Coachom tímu je Florian Hallach.

Monarchs sa naposledy stretli s Invaders v sezóne 2017, kedy s nimi vyhrali oba ligové zápasy v AFL Div. I a nakoniec ich porazili v Silver Bowle XX 43:7, čím si Panovníci zabezpečili historický postup do AFL. Odvtedy však ubehli dva roky a do Bratislavy teraz pricestuje iný tím a preto je otázne aký bude herný prejav hostí. Zápasy s Invaders však zvyknú mať svoj špecifický náboj.

Panovníci počas offseason výrazne posilnili defenzívu. Angažovali amerického defenzívneho koordinátora Gavina Campbella, čím sa stal prvým americkým trénerom v histórií klubu, a univerzálneho Defensive Backa Briana Caseyho. Obaja majú skúsenosti so Special Teams, čo by sa malo prejaviť aj na hernom prejave tejto hernej jednotky.

Ofenzívu povedie americký Quarterback Lukas O’Connor, ktorý výborne zapadol do ofenzívnej hernej schémy, ktorú obohatil o svoje skúsenosti. Niektoré akcie si už s tímom precvičil v prípravnom zápase s Graz Giants, avšak najlepšou previerkou bude až ostré zápasové tempo.

Panovníkov čaká prvý zápas náročnej sezóny 2019. Prídite ich podporiť už túto nedeľu na štadión Mladá Garda, bližšie informácie o zápase nájdete TU.