PREVIEW: Monarchs zakončia domácu sezónu zápasom proti Vikings 2

štvrtok, 27. jún 2019 18:22 Pavol Herčko
PREVIEW: Monarchs zakončia domácu sezónu zápasom proti Vikings 2
Bratislava Monarchs (6-1) odohrajú v nedeľu 30. júna posledný zápas základnej časti rakúskej AFL Division I proti Vienna Vikings 2 (2-5). Bude to zároveň posledný domáci zápas Panovníkov na Štadióne ŠCP v sezóne 2019. Preto neváhajte a prídite sa rozlúčiť s domácou sezónou a podporte Panovníkov v ceste za postupom do AFL! Podrobnosti o udalosti nájdete na Facebooku.

Bratislava Monarchs odohrali minulý víkend veľmi náročný dvojzápas, najprv v sobotu v St. Pöltene proti Invaders a následne v nedeľu v semifinále SFL v Trnave proti Bulldogs. Panovníci potvrdili rolu favorita a oba zápasy vyhrali (13:31 a 7:35). Do Bratislavy v nedeľu pricestujú Vikings 2, na pôde ktorých vstupovali Monarchs do aktuálnej sezóny. Vo Viedni vtedy vyhrali 27:9. Avšak v aktuálnej forme a domácom prostredí budú Panovníci ešte silnejší a možno tak očakávať pekný produktívny futbal.

Vienna Vikings 2 majú v tejto sezóne na svojom konte len dve víťazstvá. Oba proti beznádejne posledným Invaders. Minulý týždeň prehrali vo viedenskom derby proti Vienna Knights tesne 12:14. Do Bratislavy cestujú v pozícií outsidera, ktorý už nemá čo získať a skončí na 4. mieste v konferencií A.

V nedeľu sa zároveň v B Konferencií AFL Division I rozhodne o postupujúcich do playoff a teda aj súperovi Monarchs vo vyraďovacích bojoch. Technicky to môze byť hocikto z trojice tímov Telfs Patriots, Cineplexx Blue Devils a Salzburg Bulls. Podľa pravidiel rakúskej ligy sa zápasy playoff musia hrať na území Rakúska, takže aj v prípade postupu Monarchs z prvého miesta, a získania tak výhody organizovania zápasu a teda domáceho prostredia, sa bude musieť zápas konať v Rakúsku.

AFL Division I: Bratislava MONARCHS (6-1) vs. Vienna VIKINGS II (2-5)
(30.06.2019 o 14:00, ŠCP Dúbravka, Bratislava, Udalosť na Facebooku)