• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

PREVIEW: V súboji neporazených privítajú Monarchs Vienna Knights

sobota, 20. apríl 2019 10:50 Pavol Herčko
PREVIEW: V súboji neporazených privítajú Monarchs Vienna Knights
Veľkonočná nedeľa bude patriť americkému futbalu. V zápase neporazených tímov privítajú Bratislava Monarchs (2-0)  na domácom Štadióne ŠCP tím Vienna Knights (1-0). Zápas tretieho kola AFL Division I má výkop v nedeľu 21. apríla o 14:00. Viac informácií o zápase nájdete na tomto odkaze.

Vienna Knights
Viedenský klub vznikol v roku 2003 a svoje pôsobenie v rakúskej lige započal o rok neskôr. Prvý veľký úspech klubu prišiel v roku 2010. Vikings vyhrali Iron Bowl a zabezpečili si postup do AFL Division I. Pri expanzií AFL v roku 2015 odmietli Knights účasť v najvyššej lige a tak bol tím zosunutý až do AFL Division III. Postupne si však vybojovali postup späť do Division I, kde minulý rok tesne prehrali až vo finálovom zápase, tzv. Silver Bowle proti Armstettenu Thunder 13:17. Vienna Knights budú mať majstrovské ambície aj v tejto sezóne. Knights hrávajú svoje domáce zápasy vo Footballzentrum Ravelin vo Viedni, Head Coach time je Michael Frank.

Oba tímy vstúpili do sezóny 2019 úspešne. Monarchs nadviazali na prvé víťazstvo sezóny proti St. Pölten Invaders výhrou nad Vienna Vikings 2. S dvomi výhrami vedú Monarchs svoju konferenciu práve pred Knights. Tí majú doposiaľ odohraný len jeden zápas, v derby o Viedeň porazili Vikings 2 jednoznačne 35:0. Zápas sa však hral takmer pred mesiacom, takže je otázne či oddýchnutí Knights dokážu zastaviť rozbehnutých Monarchs.

V drese Panovníkov sa vo veľmi dobrom svetle prezentuje QB Lukas O’Connor. Ten si so svojimi Receivrami rozumie a v necelých dvoch zápasoch hodil už 7 touchdownov. Defenzíva Panovníkov vedená DC Gavinom Campbellom podáva v tejto sezóne výborné výkony a umožnila súperom v rakúskej lige skórovať len 9 bodov.  

AFL Division I: Bratislava MONARCHS (2-0) vs. Vienna KNIGHTS (1-0) (14:00, Štadión ŠCP, Dúbravka, Bratislava, Facebook Event)