REVIEW: Monarchs na Mladej Garde deklasovali Warriors

pondelok, 27. máj 2019 19:46 Pavol Herčko
REVIEW: Monarchs na Mladej Garde deklasovali Warriors
Bratislava Monarchs (2-3) odohrali v nedeľu na Mladej Garde dohrávaný zápas SFL proti Žilina Warriors (1-4). Monarchs na ihrisku Slovenskej Technickej Univerzity po presvedčivom výkone vyhrali pomerne jasne 60:13.

Úvodný coin toss vyhrali hostia zo Žiliny. Tí sa rozhodli loptu príjmať a išli do útoku. Útočná snaha skončila odkopom lopty po troch pokusoch. Tú vrátil pre zisk približne 40 yardov Brian Casey (#22). Výbornú pozíciu na ihrisku zúžitkoval QB Marek Pavlovič (#8), ktorý dobehol s loptou až do endzóny, 7:0. Následný drive Warriors skončil ďalším 3 a von. Ofenzívny drive Monarchs však skončil tzv. pick-six, skóre vyrovnané, 7:7. Záver prvej štvrtiny priniesol krásny touchdown pass QB Mareka Pavloviča (#8) na WR Pavla Horníka (#87), 14:7.

V úvode druhej štvrtiny puntovali loptu hostia zo Žiliny. Loptu zachytil Returner Brian Casey (#22) a dobehol s loptou až do endzóny, 21:7. Hosťom sa podarilo skorigovať pekným behovým touchdownom stredom ihriska. Následný potvrdzovací kop bol zblokovaný a DE Matúš Radev (#95) dobehol s loptou až do endzóny Warriors, 2 body pre Monarchs, 23:13. Žilina odkopávala loptu. Panovníci nešpekulovali a zahrali osvedčený fly signal. WR Ľuboš Paprčka (#85) sa dostal za obranu a tam dostal presnú prihrávku do rúk od QB Mareka Pavloviča (#8), 30:13.

Na začiatku tretej štvrtiny si pripísal touchdown aj RB Monarchs Jakob Lukáč (#1). Ten zachytil krátky screen pass a s loptou dobehol až za goal line, touchdown! Zlý snap znamenal nepotvrdenie extra pointu, 36:13. O pár minút neskôr došlo k zraneniu Quarterbacka Mareka Pavloviča (#8), ktorého nahradil third string QB Juraj Sanitra (#21). Ten premenil svoj prvý drive na touchdown. Peknou prihrávkou do endzóny našiel WR Gorazda Lazoríka (#12). Panovníci hrali 2-point conversion. WR Jakub Grofič (#97) zachytáva pass od QB Juraja Sanitru (#21), 44:13. V následnom drive si dva body za safety pripísala defense, 46:13. V závere tretej štvrtiny navýšili Monarchs skóre o ďalších osem bodov. Najprv dvojica Sanitra - Paprčka skórovala touchdown a rovnakým playom aj potvrdila za dva body, 54:13, rozhodca hlási mercy rule.

V závere zápasu upravil skóre na konečných 60:13 touchdown pass QB Juraja Sanitru (#21) na WR Tomáša Fila (#7).

SFL: Bratislava MONARCHS (2-3) vs. Žilina WARRIORS (1-4) 60:13 (14:7, 16:6, 24:0, 6:0), Mladá Garda, Bratislava

Pozápasové vyjadrenie ofenzívneho koordinátora Tomáša Valenta pre monarchs.sk: “V úvode zápasu sme sa so súperom zoznamovali, lebo vytiahli trochu inú obranu, ako sme očakávali. Chvíľku nám trvalo adaptovať sa, ale potom to už išlo. Darilo sa nám využívať diery v obrane Žiliny a to sa odzrkadlilo aj na konečnom skóre. Náhradný quarterback za zraneného Pavloviča Juraj Sanitra, ktorý sa vracal po zranení, odohral fantastický zápas. Musím však povedať, že sa mi páčil výkon Žiliny, ktorá hrala pekný a organizovaný futbal.”