• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

REVIEW: Monarchs potvrdili formu a zdolali Vikings 2

nedeľa, 7. apríl 2019 16:15 Pavol Herčko
REVIEW: Monarchs potvrdili formu a zdolali Vikings 2
V sobotu 6. apríla odohrali Bratislava Monarchs (2-0) zápas druhého kola AFL Division I proti Dacia Vikings 2 (0-2). V zápase hranom pod umelým osvetlením na štadióne Ravelin zvíťazili Monarchs 27:9. Panovníkom v tomto zápase chýbal starting RB Jakob Lukáč (#1).

Úvodný coin toss vyhrali domáci Vikings 2, ktorí sa rozhodli odkopávať loptu. Ofenzíva Monarchs vedená QB Lukasom O’Connorom (#3) využila príležitosť a postupne sa dostala až do endzóny domácich. WR Ľuboš Paprčka (#85) zachytil prihrávku od O’Connora a dobehol si pre touchdown. Ten bol aj potvrdený kopom, 0:7.

Nasledovala séria neúspešných driveov, kedy si tímy loptu odkpopávali. Potom sa podarilo domácim Vikings 2 skorigovať skóre field goalom na 3:7. V závere druhej štvrtiny sa Panovníci dostali opäť k lopte. Nátlak na Quarterbacka domácich viedol k fumble a loptu zakryl DT Matúš Jurák (#94). Panovníci sa z dobrej pozície dostali až do endzóny, lenže flag od rozhodcu zobral Panovníkom touchdownovú radosť a tímy išli do šatní za stavu 3:7.

V druhom polčase začínali v útoku domáci Vikingovia. Ich akcia však skončila po troch pokusoch puntom. Monarchs sa sériou krátkych prihrávok dostali až do endzóny, touchdown! WR Tomáš Januschke (#15) zachytil krátky pass stredom. Kop nepotvrdený, 3:13.

Ofenzíve Vikings sa nepodarilo bodovo odpovedať a na ihrisko sa tak vrátila offense Monarchs. Tá postupne prechádzala ihriskom až nakoniec WR Juraj Sanitra (#21) dobehol s krátkou prihrávkou až do endzone! Dvojbodová konverzia bola neúspešná, 3:19.

Defenzíva Monarchs potvrdzovala svoju formu aj v tomto zápase a postarala sa aj o highlight zápasu. LB Ivan Michalík (#46) zblokoval punt a odrazenú loptu zodvihol a dobehol s ňou až do endzóny, touchdown Monarchs, potvrdený 2 bodmi, 3:27. Trojica hráčov DT/DE Branislav Balaďa (#77), DE Patrik Pytel (#53) a DE/DT Matúš Radev (#95) si do štatistík pripísali po jednom quarterback sacku.

V úvode štvrtej štvrtiny sa podarilo domácim skórovať touchdown. WR Christoph Engleder (#10) zachytil v endzóne prihrávku, ktorá prepadla cez ruky S Brianovi Caseymu (#22), kop nepremenený, 9:27. V poslednej štvrtine sa už ďalej skóre nemenilo, Monarchs víťazia!

AFL Division I: Vienna Dacia VIKINGS 2 vs. Bratislava MONARCHS 9:27 (0:7, 3:0, 0:20, 6:0) Ravelin Footballzentrum, Viedeň

Pozápasové vyjaderenie pre monarchs.sk poskytol Tomáš Valent, ktorý pôsobí na pozícií Eagle Eye: "Mali sme pripravený gameplan, ktorý však nefungoval tak, ako sme si predstavovali. Prvý touchdown sme dali relatívne rýchlo, ale potom sme sa zastavili a prišlo vykúpenie v podobe polčasu. Urobili sme zmeny v gameplane, začali sme hrať krátke prihrávky a začalo to fungovať. Defenzíva dnes odohrala výborný zápas. Išli nadoraz a súperovi takmer nič nedovolili.”