• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

REVIEW: Monarchs s prvou prehrou v sezóne, nestačili na Knights

streda, 22. máj 2019 18:56 Pavol Herčko
REVIEW: Monarchs s prvou prehrou v sezóne, nestačili na Knights
Bratislava Monarchs (4-1) prehrali svoj prvý zápas sezóny 2019 AFL Division I na pôde Vienna Knights tesne 27:30. Domáci Knights dotiahli zápasový comeback do víťazného konca.  

Monarchs mali veľmi dobrý vsutp do zápasu a ofenzívny drive zakončili touchdownom. WR Pavol Horník (#87) si pripisuje touchdown, extra point potvrdený, 0:7. Dobrý vstup do zápasu potvrdila aj defenzíva, ktorá súperovi nedovolila viac ako 3 & out. Sack si do štatistík pripisuje DE Peter Sokol (#96). Panovníci sa však na lopte dlho neohriali. Domáca obrana vyrazila loptu z rúk RB Jakoba Lukáča (#1), fumble a lopty sa ujali domáci Knights. Tí využili dobrú pozíciu a skórovali touchdown, WR Jakob Schuh (#11), 7:7.

V úvode druhej štvrtiny sa Panovníci dostali opäť do vedenia. RB Jakob Lukáč (#1) skóruje touchdown, 7:14. Obrana Monarchs nadviazala na tento touchdown a vybojovala loptu. QB Lukas O’Connor (#3) nešpekuloval a poslal dlhú prihrávku za obranu na WR Ľuboša Paprčku (#85). 7:21. Knights ešte do polčasu skorigovali skóre. QB Timo Zeiler (#8) našiel prihrávkou stredom v endzóne WR Benjamina Hummelbergera (#85), 14:21.

Druhý polčas otvárala ofenzíva domácich Knights. Tí z field goalu skorigovali na 17:21. To boli jediné body v tretej štvrtine, v závere ktorej sa zranil starting QB domácich Timo Zeiler.

Zraneného Zeilera v štvrtej štvrtine nahradil 16-ročný Quarternack Philipp Königshofer. Ten svoj prvý drive premenil na touchdown. WR Benjamin Hummelberger (#85) zachytáva prihrávku v endzóne, Knights sa ujímajú prvýkrát v zápase vedenia, 24:21. Monarchs odpovedali nádherným behovým touchdownom RB Jakoba Lukáča (#1), extra point nebol premenený, 24:27. Necelé dve minúty pred koncom zápasu stratil loptu RB Jakob Lukáč (#1) a lopty sa zmocnili Knights. Tí ofenzívny drive zakončili touchdownom, WR Jakob Schuh (#11) si pripisuje víťazný touchdown zápas, kop nepremenený, 30:27. Koniec zápasu.

AFL Division I: Vienna KNIGHTS (4-1) vs. Bratislava MONARCHS (4-1) 30:27 (7:7, 7:14, 3:6, 13:0) Ravelin, Viedeň

Pozápasové vyjadrenie Head Coacha Petra Meluša pre monarchs.sk: “Za túto prehru si môžeme sami. Súper bol presne tak isto silný ako naposledy a hral presne to, čo sme aj očakávali. Do zápasu sme síce vstúpili dobre, vychádzali nám dlhé prihrávky a viedli sme 21:7, ale urobili sme nakoniec veľa individuálnych chýb. Tento zápas sme si prehrali sami. Výsledok na tabuli však nereflektuje skutočnú silu tohto mužstva. Nestala sa žiadna futbalová tragédia, sezóna je stále otvorená, musíme sa z prehry poučiť a ideme ďalej. Je to pre nás pozitívna prehra, ktorá nás môže posunúť vpred.”