• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

REVIEW: Monarchs v atraktívnom zápase zdolali Knights

nedeľa, 21. apríl 2019 21:34 Pavol Herčko
REVIEW: Monarchs v atraktívnom zápase zdolali Knights
Bratislava Monarchs (3-0) zvíťazili v súboji neporazených tímov A-konferencie AFL Division I nad Vienna Knights (1-1) 39:21. Monarchs sú s tromi víťazstvami lídrom svojej konferencie.

Coin toss vyhrali Monarchs a rozhodli sa loptu príjmať. Ofenzíva Panovníkov efektívne kombinovala passovú a behovú hru a postupne sa dopracovala až pred endzónu Knights. Ani jeden zo štyroch pokusov však neskončil touchdownom a na loptu išli spred vlastnej endzone hostia. Tých domáca obrana k ničomu nepustila a z vlastnej endzóny loptu odkopávali. Dobrú pozíciu na ihrisku si vylepšili Monarchs prihrávkou na WR Tomáša Januschkeho (#15). Drive zakončil QB Lukas O’Connor (#3) prihrávkou stredom na WR Ľuboša Paprčku (#85), touchdown Monarchs, 7:0.

V úvode druhej štvrtiny sme boli svedkami overeného signálu, O’Connor poslal nádhernú dlhú prihrávku za obranu na Paprčku, 65 yardový touchdown. 14:0. Po výbornom odkope K Petra Braunera (#5) začínali Knights na vlastných 4 yardoch. Sľubne začínajúci drive viedenského tímu skončil tzv. turnover on downs. Lopta pre Monarchs. Ofenzívny drive Panovníkov skončil nešťastnou interception, keď lopta vyletela Ľubošovi Paprčkovi z rúk a skončila v rukách DB Daniela Hummelbergera (#34). Ofenzíva Knights však dlho na lopte nezostala. DE Patrik Pytel (#53) vyrazil QB hostí loptu z rúk, tzv. force fumble a Panovníci sa zmocnili lopty. Veľmi dobrú pozíciu na ihrisku využila ofenzíva Monarchs na ďalší touchdown. O’Connor hádže krátky screen pass na WR Pavla Horníka (#87) a ten 20 yardovým behom doniesol loptu až do endzone, 21:0. Horník zaznemanal svoj prvý touchdown v AFL Div I a korunoval tak svoj dobrý výkon. V závere prvého polčasu sa pekným behom po krátkom passe prezentoval hráč Knights WR s číslom #85. Polčasové skóre sa už nemenilo, 21:0.

V druhom polčase začínali na lopte Knights. QB Timo Zeiller (#9) krátkym passom našiel RB Georga Waschkaua (#26) a ten s loptou ušiel obrane, touchdown, 21:7. Na tento moment ofenzíva Panovníkov neodpovedala. O slovo sa však prihlásila defenzíva. Duo DE Matúš Radev (#95) a Peter Sokol (#96) sackovali quarterbacka hostí Zeillera. Následný snap Knights bol privysoký a lopta skončila až za endzónou Knights, safety, dva body pre Monarchs. 23:7. Knights odkopávali loptu. Tú zachytil LB Brian Casey (#22) a cez celé ihrisku ju doniesol do endzóny, veľmi pekný return touchdown, 30:7. 

V úvode poslednej štvrtiny dotiahli postupný útok k druhému touchdownu zápasu Knights. Loptu do endzóny pretlačil RB Waschkau (#26), 30:14. V protiútoku sa Panovníci dostali relatívne rýchlo až pred endzónu hostí. Ofenzívny drive skončil len field goalom, 33:14. V ďalšom drive potvrdila defenzíva svoju výbornú formu. LB Ivan Michalík (#46) zachytil prihrávku súpera a po vyše 50 yardovom behu doniesol loptu do endzone, tzv. pick six. 6 bodov pre Monarchs. Ani opakovaný dvojbodový pokus nebol úspešný, skóre je 39:14. Ďalší sack si do štatistík pripísal DE Radev (#95). Záverečný drive Knights sa skončil touchdownom. Krátka prihrávka do endzóny bola zachytená WR #18, zmena skóre na konečných 39:21. Monarchs víťazia.

Okrem vyššie spomináných hráčov treba spomenúť aj dobré výkony RB Jakoba Lukáča (#1) a WR Rastislava Heborta (#17), ktorí získali veľké množstvo dôležitých yardov a first downov. Veľkú pochvalu si zaslúži aj celá offensive line.

V defenzíve treba určite pochváliť celú defensive line, ktorá behovej hre súpera nedovolila takmer nič a rozohrávača hostí dostávala neustále pod tlak. Veľmi dobrý zápas odohral OLB Peter Števanák (#30). 

AFL Division I: Bratislava MONARCHS (3-0) vs. Vienna KNIGHTS (1-1) 39:21 (7:0, 14:0, 9:7, 9:14) ŠCP Dúbravka, Bratislava

Zápasové štatistiky:
QB Lukas O’Connor (#3)      3 touchdowny, 1 interception
WR Ľuboš Paprčka (#85)      2 touchdowny
WR Pavol Horník (#87)        1 touchdown
LB Brian Casey (#22)           1 return touchdown
LB Ivan Michalík (#46)        1 interception vrátený pre touchdown (pick-six)
DE Matúš Radev (#95)         1.5 sacku
DT Peter Sokol (#96)            0.5 sacku
DE Patrik Pytel (#53)            1 force fumble
K Peter Brauner (#5)             1/2 field goal, 4/4 extra point

Pozápasové vyjadrenie Head Coacha Petra Meluša pre monarchs.sk: “Každý tím by mal byť po tretine svojej regulérnej sezóny na vrchole svojej výkonnosti vo všetkých troch zložkách. Osobne si myslím, že dnes sme ukázali, že k top forme nám zhruba 5% chýba. Toto mal byť náš najťažší zápas v základnej časti, my a Knights sme najlepšie tímy v lige, určite to bol pre fanúšikov zaujímavý zápas. V útoku fungovalo v podstate všetko, až teda na tie dropy kľučových hráčov v prvom polčase, to sme si však cez polčas povedali. Defenzíva sa prebrala až v druhom polčase. Hrala fantasticky a priniesla nám body, bolo tam safety a pick six. Potom ešte aj return touchdown, takže skórovali všetky tri zložky tímu - offense, defense a special teams. Z mojej strany veľmi dobrý deň, výborný zápas. Tento zápas nám uzavrel prvú ťažkú časť zápasov a teraz nás čakajú dva zápasy SFL.”