• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

REVIEW: Monarchs v úvodnom zápase sezóny deklasovali Invaders

nedeľa, 31. marec 2019 21:07 Pavol Herčko
REVIEW: Monarchs v úvodnom zápase sezóny deklasovali Invaders
Klub Bratislava MONARCHS vstúpil do sezóny 2019 domácim víťazstvom proti St. Pölten INVADERS. Zápas AFL Division I hraný v náhradnom termíne a na náhradnom ihrisku v areáli Mladá Garda STU mal jednoznačný priebeh a bratislavskí Panovníci v ňom deklasovali rakúskeho súpera vysoko 54:0.

Úvod zápasu vyšiel Monarchs priam ukážkovo. Hneď z prvého playu sezóny našiel QB Lukas O’Connor (#3) dlhým passom za obranu WR Ľuboša Paprčku (#85), ktorý dobehol s loptou až do endzóny, touchdown. Extra point zblokovaný, 6:0.

V druhom ofenzívnom drive sa Monarchs sériou prihrávok dostali až do endzóny Invaders. Druhý passing touchdown Lukasa O’Connora a prvý receiving touchdown sezóny pre Tomáša Januschkeho (#15). Dvojbodový pokus premenený, 14:0.

Tretí drive bol kópiou toho prvého. “Fly signal”, dlhá prihrávka za obranu…touchdown! Ďalší nádherný touchdown dvojice O’Connor - Paprčka, 21:0.

V závere prvej štvrtiny vygradovala svoje výkony obrana Monarchs, ktorá získala stratenú loptu (fumble) Invaders. Výbornú pozíciu na ihrisku využila ofenzíva Monarchs na ďalší touchdown. Prihrávku stredom zachytil Juraj Sanitra (#21), 28:0.

V úvode druhej štvrtiny si prvý sack sezóny pripísal Peter Sokol (#96). Na ihrisko sa dostala offense. Tá v situácia 4th & 3 zahrala veľmi dobre nacvičený fly signal, Paprčka s tretím touchdownom! 35:0.

Záver druhej štvrtiny opäť patril Petrovi Sokolovi, ktorý znovu zložil (sackoval) Quarterbacka Invaders vo vlastnej endzóne, safety! Dva body pre Monarchs, 37:0.

V druhom polčase dostal na pozícií QB príležitosť Marek Pavlovič (#8). Svoj prvý drive zakončil behovým touchdownom, 44:0.

Jednu interception si do štatistík zapísal FS Stanislav Štít (#33). Offense získanú loptu využila na ďalší touchdown. Pavlovič hodil krátky screen pass na WR Rastislava Heborta (#17) a ten dobehol s loptou až do endzone, 51:0.

Konečnú podobu skóre dal premeneným field goalom K Peter Brauner (#5), 54:0.

AFL Division I: Bratislava MONARCHS vs. St. Pölten INVADERS 54:0 (28:0, 9:0, 7:0, 10:0)

Pozápasové vyjadrenie Head Coacha Peter Meluša pre Monarchs.sk: “Poviem to otvorene, povedal som to tak aj chalanom v pozápasovom huddli, že toto vôbec nebol súper, ktorý by mal preveriť naše kvality. Odohrali sme prvý regulérny zápas po trojmesačnej príprave, ktorý sme vyhrali. Som prekvapený, že Invaders boli slabší ako som si myslel, hrali presne to, čo sme naskautovali, všetko nám to sadlo ako malo. Držme sa však pri zemi, tento súper nás reálne nepreveril a kvalitnejší a preverovací zápas nás čaká budúci týždeň proti Vikings 2. S výsledkom zápasu som však spokojný, ale ešte máme pred sebou strašne veľa práce na nedostatkoch, ktoré musíme odstrániť, aby sme mohli čeliť oveľa kvalitnejším súperom.”