• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

REVIEW: Víťazný vstup Monarchs do SFL

utorok, 16. apríl 2019 18:37 Pavol Herčko
REVIEW: Víťazný vstup Monarchs do SFL
Bratislava Monarchs (1-3) vstúpili do aktuálnej sezóny SFL presvedčivým víťazstvom nad tímom Nitra Knights (2-1). Na domácom Štadióne ŠKP v Dúbravke vyhrali Panovníci 44:20.
 
Monarchs sa hneď v úvode pokúsili prekvapiť súpera onside kickom, loptu však zakryli Knights. Útok Nitry vedený QB Borisom Bútorom (#7) však po troch pokusoch opúšťal ihrisko. Po veľmi dobrom punte Knights začínala ofenzíva Monarchs spred vlastnej endzóny. Postupným útokom a kombináciou behovej a passovej hry sa Monarchs dostali až do endzóny. WR Tomáš Filo (#7) zachytil prihrávku QB Mareka Pavloviča (#8), touchdown! Kop premenený, 7:0. Knights na tento moment reagovali nádherným dlhým passom za obranu. Hostia následne využili dobrú pozíciu na ihrisku, touchdown Nitra, Hráč #19. Potvrdzovací kop zblokoval DE Marek Ruman (#55), 7:6. Monarchs sa nenechali zaskočiť a v následnom drive sa postupne dopracovali až do endzone. RB Miroslav Závarský (#45), ktorý odohral vynikajúci zápas a nabehal veľa yardov, si pripisuje do štatistík touchdown, bod nepotvrdený, 13:6.

Úvod druhej štvtiny patril opäť dvojici Pavlovič-Filo, touchdown Monarchs, 20:6. V defenzíve si spoločný sack, resp. po pol sacku si pripísalo duo DT Richard Reich (#43) a DE Patrik Pytel (#53). Bútora však odpovedal ďalšou dlhou prihrávkou na touchdown. Pokus za dva body úspešný, 20:14. V ďalšom drive predviedol pekný kick return WR Tomáš Januschke (#15). Dobrú field position vyústila v ďalší touchdown. Marek Pavlovič nachádza prihrávkou WR Gorazda Lazorika (#12), 27:14. V závere prvého polčasu sa podarilo Nitre skorigovať skóre ďalším touchdownom Borisa Bútoru na WR Hráča #19, dvojbodová konverzia neúspešná, 27:20.

V druhom polčase začínala na ihrisku ofenzíva Monarchs. Tá zakončila svoj drive behovým touchdownom rozohrávača Mareka Pavloviča. Ten v následnej two-point conversion prihrávkou našiel WR Pavla Horníka (#87), 35:20. Monarchs v druhom polčase nasadili aj niektoré defenzívne opory. A bol to práve Američan LB Brian Casey (#22), ktorý si pripísal Interception. Rovnako však skončil aj následný útočný drive Panovníkov.

Poslednú štvrtinu hry otvorili Monarchs behovým touchdownom QB Mareka Pavloviča, 42:20. Nitra Knights sa v poslednej štvrtine rozhodli hrať s náhradným quarterbackom. Ten na vlastnej koži pocítil tvrdosť “A”-defense Monarchs. DE Peter Sokol (#96) ho vo vlastnej endzóne sackoval, safety a defenzíva získava dva body, 44:20. V závere sa aj napriek fumble a interception skóre už ďalej nemenilo, Monarchs víťazia 44:20.

SFL: Bratislava MONARCHS vs. Nitra KNIGHTS 44:20 (13:6, 14:14, 8:0, 9:0), ŠKP Dúbravka, Bratislava

Pozápasové vyjadrenie pre monarchs.sk poskytol defenzívny koordinátor Gavin Campbell: “Polovica našej defenzívy boli nováčikovia. Spravili sme teda nejaké chyby. V druhom polčase sme tam poslali AFL obranu, aby videli, ako sa to správne robí. Súpera sme udržali na 20 bodoch, v druhom polčase sme ich vynulovali, to bol náš tímový cieľ. Tých cieľov sme defenzívne v zápase splnili viacero. Dôležité však je, že sme zastavili behovú hru súpera, získali loptu a podarilo sa nám aj skórovať.”
 
Svoj výkon stručne zhodnotil QB Marek Pavlovič: “Boli tam pozitívne i negatívne veci. Tých negatívnych chvalabohu menej, ale stále máme na čom pracovať. Od Lukasa sa snažím naučiť čo najviac. Spolupracuje sa mi s ním fantasticky, to čo do tímu priniesol som sa snažil čím skôr naučiť, má veľa futbalových skúseností."