• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Ťahúňom obrany Monarchs bude Američan Brian Casey

utorok, 19. marec 2019 18:49 Pavol Herčko
Ťahúňom obrany Monarchs bude Američan Brian Casey Foto groundshots.de
Poslednou zámorskou posilou, ktorú Vám predstavíme je Defensive Back Brian Casey. Tridsaťštyriročný rodák z Kalifornie má viac než dvadsať rokov skúseností s americkým futbalom. V obrane najčastejšie nastupuje na pozícií Safetyho a Linebackera. Využiteľný je aj v Special Teams ako Kick a Punt Returner.

Do Bratislavy so sebou prináša bohaté medzinárodné skúsenosti z pôsobení v Nemecku, Srbsku a naposledy v Poľsku. "Európsky americký futbal poznám veľmi dobre, dokonca pracujem a píšem pre online portál Touchdown Europe, kde pokrývam footballové dianie v Európe,” povedal Casey. V každej krajine sa mu podarilo získať národný titul. S rovnakým cieľom prichádza na Slovensko. "Chcem pomôcť tímu zlepšovať zápas od zápasu a vyhrať titul tak ako v AFL Div 1. tak aj v SFL," dodala nová posila Panovníkov Brian Casey.

“Do tímu prinášam skúsenosti, znalosti, tvrdú pracovnú morálku a neoblomný prístup na ihrisku. V obrane sa budem snažiť vytvárať turnovery a pomáhať tímu vyhrávať za každých okolností. Fanúšikovia sa môžu tešiť na tvrdé hity, turnovery, jednoducho blázna na ihrisku a zároveň zábavného človeka mimo ihriska,” dodal Brian pre monarchs.sk.

Monarchs mali Caseyho vyhliadnutého už dlhšie. Prvýkrát sa s ním Head Coach Peter Melluš stretol minulý rok na európskom Elite Level Campe vo Viedni. “Peter aj hráči vyzerajú byť super chlapi, ktorí sú naozaj zapalení pre football. Viem, že Monarchs je tvrdo pracujúci tím a preto sa teším, že budem za nich hrať a pomáhať im napredovať,” uzavrel Casey.

Vizitka
Meno: Brian Casey
Pozícia: Safety (S) a Linebacker (LB)
Číslo: #22
Výška: 183 cm
Váha: 100 kg
Miesto narodenia: Thousand Oaks, Kalifornia, USA
Univerzita: Azusa Pacific University
Obľúbený klub NFL: Green Bay Packers
Obľúbené jedlo: losos, ale v podstate čokoľvek z mora
Voľnočasové aktivity: šport, cestovanie, písanie o mojich zážitkoch

Welcome to Monarchs Family, Brian!