• Nitra Knights
  • Brno Sígrs
  • Ostrava Steelers
  • Přerov Mammoths
  • Praha Lions
  • Vysočina Gladiators
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades

Pravidelná rubrika rozhovor s hráčom: Andreii Husák

štvrtok, 27. február 2020 15:05 Kika
Pravidelná rubrika rozhovor s hráčom: Andreii Husák
Vďaka obrovskej túžbe stať sa hráčom amerického futbalu bude mať Bratislava Monarchs v sezóne 2020 nováčika z Ukrajiny.

Ako dlho pôsobíš v klube Bratislava Monarchs a čo ťa priviedlo k americkému futbalu?

V tíme som iba krátku dobu a tohtoročná sezóna za Bratislavu Monarchs bude mojou prvou. Čo ma priviedlo k americkému futbalu? Som z Ukrajiny. Zatúžil som po zmene môjho doterajšieho života a presťahoval som sa za prácou do Českej republiky. Na živobytie som si zarábal ťažkou prácou na stavbe. Dostal som ponuku hrať americký futbal. Kvôli tomu som sa presťahoval z Brna do Znojma a začal som hrávať.

Spomínaš si na tvoj prvý zápas?

Na prvom zápase futbalu som sa spočiatku veľmi bál, ale túžba po víťazstve bola silnejšia ako môj strach. Zápas sa odohrával na domácej pôde a dal som môj úplne prvý touchdown. Tento zápas vo mne vzbudil celoživotné nadšenie pre tento šport.

Ako prebieha tvoja príprava na sezónu?

Tréningy, ktoré nás dostatočne pripravia na sezónu, sú v plnom prúde. Príprava prebieha veľmi dobre, doslova by som to prirovnal, že s tímom „makáme ako fretky“.

Americký futbal je kontaktný šport a zraneniam sa vyhnúť nedá. Prihodilo sa ti nejaké?

Dobrou prípravou a správnou technikou sa dá zraneniam predísť. Zatiaľ sa mi nič vážne nestalo, až na jedno zranenie ramena. Neodradilo ma to, skôr naopak. Naplno sa venujem príprave na sezónu.

Aký najsilnejší futbalový zážitok ti utkvel v pamäti?

Najkrajší zážitok, ktorý budem mať navždy v pamäti, sa stal v roku 2017. Bola to moja úplne prvá sezóna v americkom futbale. Dostal som sa do najlepšieho tímu v Českej republike Znojmo Knights. Ako viete som z Ukrajiny a keď som prišiel na úplne prvý tréning, nerozumel som česky. Trvalo mi niekoľko mesiacov, kým som sa naučil ich reč. Začiatky boli pre mňa veľmi náročne, ale každé ráno som si rozprával, „Zvládneš to!“ A nakoniec som to aj zvládol so silnou podporou spoluhráčov, a preto na to nikdy nezabudnem.Venoval si sa v minulosti nejakému športu a aké sú tvoje doterajšie športové úspechy a ocenenia?

Počas školy som sa venoval volejbalu. Hral som za najlepší volejbalový klub v Ukrajine, ktorý sa volá Lokomotiv Charkov. S tímom sme boli veľmi úspešní. Vyhrali sme rôzne medzinárodné volejbalové súťaže a priateľské zápasy.

Ktorý tím NFL je tvoj obľúbený a prečo?

Sledujem NFL, ale nemám žiaden obľúbený tím. Podľa mňa sú všetky tímy dobré.

Čo pre teba znamená byť súčasťou tímu Bratislava Monarchs?

Je to moja druhá rodina.

Čomu sa venuješ vo voľnom čase?

Všetok môj voľný čas venujem športu, hlavne americkému futbalu. Je to moja vášeň. Ale aby to nebolo len o futbale, mám rád box, bowling, ping pong a samozrejme autá.