• Nitra Knights
  • Brno Sígrs
  • Ostrava Steelers
  • Přerov Mammoths
  • Praha Lions
  • Vysočina Gladiators
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades

Pravidelná rubrika rozhovor s hráčom: Lukáš Korim

nedeľa, 8. marec 2020 23:03 Kika
Pravidelná rubrika rozhovor s hráčom: Lukáš Korim
Brániť súperových wide receiverov v nadchádzajúcej sezóne bude mladý zbojník.

Ako dlho pôsobíš v klube Bratislava Monarchs a čo ťa priviedlo k americkému futbalu?

Po viacerých juniorských sezónach za Bratislavu Monarchs a Zbojníkov, bude sezóna 2020 v poradí mojou druhou v seniorskom tíme. Zahrám si na pozícii DB. K americkému futbalu som sa dostal vďaka videohre Madden, ktorá bola pre mňa veľmi komplikovaná, ale práve komplexnosť tohto športu ma uchvátila.

Spomínaš si na tvoj prvý zápas?

V mojom prvom zápase sa mi podaril interception, pri ktorom sa mi lopta trikrát odrazila od rúk, kým som ju zachytil. Následne mi spoluhráči pekne vyblokovali cestu, ale nepodarilo sa mi skórovať. Zastavil ma prvý hráč súpera, trochu trápne pre mňa bolo, že ma tackloval quarterback.

Ako prebieha tvoja príprava na sezónu?

Tento rok som nastúpil na FTVŠ UK, kde študujem trénerstvo. Nesmierne mi to pomohlo k lepšej príprave, popri veľmi kvalitných tréningoch v rámci klubu. Vidím veľký posun v silovej a atletickej kondícii na sezónu 2020.

Americký futbal je kontaktný šport a zraneniam sa vyhnúť nedá. Prihodilo sa ti nejaké?

Americký futbal je šport, ktorý si vyžaduje fyzickú a mentálnu pripravenosť. Bohužiaľ mi zdravie v juniorských sezónach neprialo. Mám za sebou operáciou kľúčnej kosti, operáciu vykĺbeného prsta a veľa drobných zranení.

Aký najsilnejší zážitok ti utkvel v pamäti?

Jednoznačne koniec minuloročnej sezóny, kedy sme v nastavenom čase prehrali Silverbowl. Pocit sklamania, že toto je výsledok 10 mesačnej driny, si budem ešte dlho pamätať. Napriek tomu Silverbowl patrí medzi môj najväčší športový zážitok.


Venoval si sa v minulosti nejakému športu a aké sú tvoje doterajšie športové úspechy a ocenenia?

Za sebou mám veľmi bohatú športovú minulosť (potápanie, futbal, basketbal, bedminton, lezenie, atletika a americký futbal). Mám toho ešte veľa pred sebou, nakoľko v rámci vyučovania mám rôzne športové hry ako hádzanú a basketbal. Som všestranný a vidím v tom veľký potenciál. Kvôli tomu hrám americký futbal.  

Ktorý tím NFL je tvoj obľúbený?

Mojim obľúbeným tímom je Minnesota Vikings, pretože uznávam ich filozofiu futbalu. Hrá za nich háč Harrison Smith #22 (safety), ktorý si získal mojou priazeň. V neposlednom rade sa mi veľmi páčia ich dresy.

Čo pre teba znamená byť súčasťou tímu Bratislava Monarchs?

V tíme som si našiel priateľov, ktorí majú rovnaké zmýšľanie ako ja. Spoločne prežívame všetky situácie, ktoré sa nám naskytnú v americkom futbale. Podľa mňa nič nebuduje priateľstvá viac, ako keď sa postavíte na ihrisko a bojujete spoločne o každý yard.

Čomu sa venuješ vo voľnom čase?

Všetok môj voľný čas vynaložím športu. Ak už ho je príliš veľa,  zaoberám sa aktívnou regeneráciou, alebo rád hrám videohry. Niekedy, keď sa nudím, idem si zabehať.