• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Stephen Casey, nový Quarterback Bratislava Monarchs

nedeľa, 16. február 2020 20:31 Pavol Herčko
Stephen Casey, nový Quarterback Bratislava Monarchs Monarchs
Ofenzívu Bratislava Monarchs povedie v sezóne 2020 Quarterback Stephen Casey. Web monarchs.sk Vám prináša exkluzívny rozhovor s novým lídrom ofenzívy Panovníkov.

Ahoj Stephen, môžeš sa našim fanúšikom predstaviť?
Volám sa Stephen Casey, mám 25 rokov a pochádzam z filipínskej Manily. Detstvo som strávil vo viacerých ázijských krajinách. Od 11 rokov som však vyrastal v kanadskom Montreale, kde som aj začal svoju futbalovú kariéru.

Aké sú tvoje doterajšie futbalové skúsenosti?
Futbal som začínal hrať na pozícií Wide Receivera, ale po čase som sa presunul na pozíciu Quarterbacka, lebo som cítil, že na tomto poste mi to ide lepšie. Stále si však z času na čas zahrám na pozícií WR, avšak najlepšie sa cítim na ako QB.

Na strednej škole som hrával za tím z môjho mesta - Boucherville Grizzlies. Po strednej škole som v provincií Quebec hrával za tím Champlain Cavaliers, ktorý patrili do organizácie CEGEP, čo je v podstate ekvivalent americkej organizácie Junior College. Po CEGEP som pokračoval v kariére ako asistent trénera na Univerzite Concordia, avšak po čase som odišiel, lebo som chcel stále hrávať.

Dva roky som potom pôsobil v juniorskom tíme South Shore Junior Bruizers, kde sme sa v oboch sezónach dostali do finále súťaže. V druhom roku môjho pôsobenia v tíme sme mali perfect season (pozn. sezóna bez prehry) a vyhrali sme celú ligu. Potom som sa na dva roky rozhodol upísať univerzitnému tímu Bishop’s University Gaiters.


zdroj fotky: Facebook Stephena Caseyho


Aké sú tvoje najväčšie futbalové úspechy?
Prvým veľkým úspechom v mojej futbalovej kariére bolo vítažstvo šampionátu Bantam AAA (pozn. súťaž pre najlepších hráčov do 15 rokov v danej provincií), vtedy som mal 15 rokov. Druhým veľkým úspechom mojej kariéry bolo to, že som mohol byť starting quarterback v univerzitnom tíme. Znamenalo to pre mňa veľmi veľa, lebo veľa ľudí mi často hovorilo, že som príliš nízky alebo že nemám na to hrať univerzitný futbal. Za najväčší úspech vo svojej kariére však považujem perfect season zakončenú titulom so svojim juniorským tímom (pozn. South Shore Junior Bruizers). V tej sezóne som bol vyhlásený za Offensive MVP ligy, zároveň za QB roku a dostal som sa do All-Star tímu.

Vo svojom živote si zažil život vo viacerých krajinách Ázie i v Kanade. Bol si už pred príchodom do Bratislavy niekedy v Európe?
Nie, v Európe som doteraz nikdy nebol, avšak o to viac som sa sem tešil a som z toho všetkého strašne nadšený, keďže som vždy chcel spoznať Európu.

Vieš niečo o americkom futbale v Európe? Poznáš rakúsku ligu?
O americkom futbale v Európe som počul veľa od svojich spoluhráčov a trénerov. Všetci z nich si pôsobenie v Európe pochvalovali a podporovali ma v mojom rozhodnutí prísť hrať do Európy. Popravde o rakúskej lige som toho doteraz veľa nevedel. Keď som sa však dozvedel, že Monarchs sú jedným z najlepších tímov vo svojej divízií bol som veľmi rád, že prichádzam práve do takéhoto tímu.

Prečo si sa rozhodol prijať ponuku Bratislava Monarchs?
Ako som už spomínal v predchádzajúcej odpovedi, patria medzi najlepšie tímy vo svojej divízií. Keď ma Monarchs oslovili, cítil som, že majú o mňa úprimný záujem - a nielen ako o hráča, ale ako aj o človeka. Boli pri mne od prvého dňa náborového procesu a hneď som cítil tú rodinnú atmosféru, o ktorej mi tréneri hovorili. Zároveň som cítil, že Monarchs by mi mohli ako tím vyhovovať a že ich herný prejav bude sedieť môjmu hernému štýlu a skill-setu. Verím tomu, že budem plnohodnotou posilou tímu a pomôžem mužstvu k vítažstvám.

Čo so sebou prinášaš do tímu, čo bude tvoj prínos pre klub?
Do tímu prinášam pozitívny a súťaživý prístup. Občas si o sebe myslím, že som celkom zábavný chlapík, ktorý dokáže situáciu odľahčiť a pobaviť všetkých naokolo. Zároveň som však stále súťaživý. Pocit z prehry nemám rád oveľa viac ako mám rád pocit z výhry. Viem, že tím sa minulý rok prebojoval do Silver Bowlu, kde žiaľ neuspel. Verím, že tento rok sa opäť dostaneme do Silver Bowlu, ale tentokrát ho zakončíme víťazne. Viem aj to, že váš minuloročný quarterback (pozn. Lukas O’Connor) mal výborný rok a že štandardy sú v tejto organizácií nastavené vysoko. Je to pre mňa výzva, na ktorú sa teším.

Ako by si charakterizoval svoj herný štýl?
Oproti Lukasovi, ktorý bol viac “tradičný“ pocket-passer (pozn. ide o QB, ktorý predovšetkým prihráva), som viac quarterbackom “novej školy“. To znamená, že viem loptu nielen hádzať, ale aj s ňou behať a získavať cenné yardy. Moju hru by som prirovnal k štýlu Russella Wilsona alebo Kylera Murrayho, i keď oproti Murraymu nie som až tak atletický typ.

Aké sú tvoje ambície a ciele v drese Bratislava Monarchs?
V prvom rade si chcem užiť svoj prvý pobyt a prvé pôsobenie v Európe, no zároveň chcem vyhrať Silver Bowl. Fanúšikovia i klub si to zaslúži. Pokiaľ bude mužstvo vyhrávať tak budem spokojný a šťastný. Jednou z osobných ambícií je dokázať dvom ľuďom, že sa mýlili a že stále mám na to hrať a byť dobrým hráčom. Už dlhé roky musím ľudí presviedčať, že sa  ohľadne mojich futbalových zručností mýlia a tak by mi nič  neurobilo väčšiu radosť ako výhra v Silver Bowle.

Čo rád robíš vo voľnom čase? Aké sú tvoje hobby?
Milujem tanec. Tancujem na rôzne hudobné žánre, ale najradšej mám RnB. Okrem neho však počúvam i Hip-Hop, trochu Country ale aj Reggaeton a Afrobeats. Ozuna a Burna Boy sú moji najobľúbenejší muzikanti. Okrem hudby rád trávim čas s kamarátmi a rodinou, pozerám Netflix, a keďže som prvýkrát v Európe, tak chcem čo najviac cestovať a spoznávať.

Aký je tvoj obľúbený tím NFL?
Philadelphia Eagles. Fly Eagles Fly.

Aké je tvoje obľúbené jedlo?
Mám rád priveľa jedál, nie je možné aby som vybral len jedno. Každá kuchyňa má čosi do seba. Mám rád filipínsku, haitskú, jamajskú, čínsku, japonskú, kórejskú, vietnamskú, thajskú či talianskú kuchyňu. A to som určite ešte zabudol nejaké vymenovať.


Stephen, welcome to Monarchs Family!