• ST. NICOLAUS Monarchs
  • Přerov Mammoths
  • Vysočina Gladiators
  • Znojmo Knights
  • Ostrava Steelers
  • Brno Alligators
  • Ústí nad Labem Blades
  • Nitra Knights

Defenzíva ST. NICOLAUS Monarchs držala šance proti Gladiators

streda, 19. apríl 2023 17:01 Lukáš Machotka
Defenzíva ST. NICOLAUS Monarchs držala šance proti Gladiators Barbora Szabová
Monarchs predviedli lepšiu hru ako minulý týždeň, avšak na organizovanú hru Gladiators dirigovanú Jánom Dundáčkom to nestačilo. Tí prišli do Bratislavy s dvoma výhrami a skóre 100:0.

Monarchs začali, 3 & out. Následne defenzíva ST. NICOLAUS Monarchs prinútila Vysočinu odkopnúť loptu, ale vďaka nepozornosti hráča domácich sa ofenzíva hostí znova dostala na loptu. Vysočina začínala na 28yardoch od koncovej zóny domácich, čo využili a po štyroch pokusoch sa tešili z ďalších bodov hostia a to po úspešnej prihrávke Dundáčka na Mašitu.  

Defenzíva ST. NICOLAUS Monarchs fungovala skvele, prinútila Gladiators v prvom polčase dvakrát odkopávať a dvakrát získala loptu na turnover on downs, keď sa Gladiators nepodarilo premeniť štvrté pokusy. Avšak ten tretí drive, 3 minúty pred polčasom neudržali, keď Gladiators zahrali výborne zahratý screen a offense line odblokovala cestu až do koncovej zóny domácich, stav 0:14 pre Gladiators.

Monarchs mali posledný drive pred polčasom a začali posúvať loptu po ihrisku, ale po skládke quarterbacka Baníka na polovici ihriska im už nezostávalo veľa času. Vtedy Peter Baník, quarteback Monarchs, vyslal hlbokú prihrávku na svojho WR Tomáša Januschkeho, ktorý v súboji loptu zachytil a s vypršaním času skóroval TD. Polčas skončil 7:14.

V prvom ofenzívnom drive druhého polčasu sa Gladiators pokúsili o FG, ale defenzíva Monarchs ho dokázala zablokovať. Zvyšok zápasu bol už však pod taktovkou QB Dundáčka, ktorému síce defenzíva Monarchs nič nedarovali zadarmo, ale kombináciu vlastných behov a prihrávok vzduchom dokázal postupovať so svojou ofenzívou a sám skóroval dva behové touchdowny, každý v jednej štvrtine.

Konečné skóre ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs 7 : Vysočina Gladiators 27.