Monarchs odohrajú zápas s nováčikom ligy zo Znojma

štvrtok, 27. apríl 2023 19:11 Pavol Herčko
Monarchs odohrajú zápas s nováčikom ligy zo Znojma Barbora Szabová
ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs (1-2) odohrajú v nedeľu 30. apríla štvrtý zápas tohtoročnej sezóny českej Snapbacks ligy proti Znojmo Knights (1-2). Zápas sa odohrá na štadióne Husove sady, výkop zápasu je naplánovaný na 16:00.

Oba tímy vstúpili do tohtoročnej sezóny víťazne, no na víťazný úvod nedokázal nadviazať ani jeden klub a posledné dva zápasy oba tímy prehrali. 

V poslednom kole prehrali Panovníci na domácej pôde proti favorizovaným Vysočina Gladiators 7:27, pričom do polčasu držali veľmi prijateľné skóre 7:14. V druhom polčase však QB hostí Jan Dundáček potvrdil, že patrí medzi najlepších hráčov ligy a dvomi behovými touchdownmi rozhodol o výsledku zápasu. Obrana Monarchs podala veľmi solídny výkon a dala zabudnúť na 36 bodový debakel od Ostravy z druhého kola. Monarchs sa však trápia v ofenzíve, v troch zápasoch skórovali dovedna len tri touchdowny a s celkovým skóre 23:69 sú momentálne na poslednom mieste Skupiny Východ.

Knights minulý týždeň prehrali na pôde Přerovu 18:7. o jediný touchdown Knights proti silnej defenzíve Mamutov sa postaral americký import na pozícií QB Ashley Bailey. Bailey je ofenzívnym ťahúňom mužstva a pre obranu Monarchs bude veľkou hrozbou tak ako vzduchom tak aj po zemi. O ofenzívnej sile útoku Rytierov svedčí aj predposledný zápas proti Brnu, v ktorom skórovali 24 bodov, pričom Bailey hodil tri passové touchdowny a jeden si pripísal behom. Obrana Znojma je v počte inkasovaných bodov tretia najlepšia v lige a trápiaca sa ofenzíva Bratislavy bude mať čo robiť, aby sa dostala do súperovej endzóny. Znojmu patrí so skóre 45:52 tretie miesto v Skupine Západ.

30.04.2023 o 16:00 Znojmo Knights vs. ST. NICOLAUS Bratislava Monarchs, Husove Sady, Znojmo